Kochasz wino? To miejsce jest dla ciebie

Dolina rzeki Douro w Portugalii to region, który ma do zaoferowania wiele miłośnikom wina. Tutaj też znajduje się winnica Quinta de Pacheca, która - oczywiście oprócz wina - posiada w swojej ofercie wyjątkowe miejsca noclegowe.

Właściciele hoteli, domów, apartamentów i innych miejsc przeznaczonych na wynajem na całym świecie robią co mogą, aby trafić ze swoją ofertą do świadomości turystów. Wielu z nich doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że choć jakość oferty i ilość udogodnień jest istotna, to ogromnie ważna jest też atrakcyjność wizualna. Bo lepiej wypocząć wygodnie i mieć co wrzucić na Instagram, niż tylko wypocząć wygodnie.

 

Z takiego założenia wyszli właściciele hotelu Quinta de Pacheca. Ten znajduje się w regionie winnym Alto Douro, więc w takiej sytuacji grzechem byłoby w jakiś sposób nie nawiązać do jego tradycji. I tak też zrobiono – w sposób bardzo dosłowny. W Quinta de Pacheca można bowiem spędzić noc w… ogromnej beczce na wino!

 

Każdy z tych oryginalnych domków (jest ich kilkanaście) ma powierzchnię około 30 metrów kwadratowych. W środku oczywiście znajdują się wszelkie niezbędne udogodnienia, w postaci chociażby klimatyzacji czy WiFi. Aby móc skorzystać z oferty domku-beczki, trzeba być gotowym na wydatek około 1100 złotych za dobę.

Więcej o: