Nawet kara śmierci za selfie na plaży

Władze Tajlandii mają dość turystów, których urokliwa plaża Mai Khao na wyspie Phuket przyciąga możliwością zrobienia zdjęcia podchodzącym do lądowania samolotom.

Pewność dobrej pogody (oczywiście w określoną porę roku) i liczne atrakcje sprawiają, że tajska wyspa Phuket nie narzeka na brak turystów z całego świata. Okazuje się jednak, że miejscowym władzom nie podoba się jedna z aktywności szczególnie popularna wśród odwiedzających wyspę – chodzi o robienie zdjęć podchodzącym do lądowania samolotom, które przelatują nisko nad plażą Mai Khao.

 

Teoretycznie niegroźna zabawa jest zdaniem władz sporym problemem – urzędnicy są zdania, że turyści ze smartfonami i aparatami fotograficznymi rozpraszają pilotów i stanowią zagrożenie. Wytoczono zatem ciężkie działa i fragment plaży o długości 9 kilometrów został oznaczony jako strefa bezpieczeństwa, na której zabronione jest robienie zdjęć. Za złamanie tego zakazu przewidziano bardzo surowe kary – przedstawiciel lotniska w rozmowie z Bangkok Post mówił o ewentualnej grzywnie w wysokości 40 tysięcy bahtów (około 5 tysięcy złotych), więzieniu, a nawet… karze śmierci. Trudno sobie wyobrazić, aby ta ostatnia rzeczywiście została wykonana na kimkolwiek, ale warto pamiętać, że próba zdobycia tej konkretnej pamiątki z wakacji w Tajlandii może mieć poważne konsekwencje.

 

Wichit Kaeothaithiam, czyli wspomniany przedstawiciel lotniska dodał:

Oczywiście zależy nam na tym, aby turyści nadal chętnie odwiedzali to miejsce, ale musimy zadbać o bezpieczeństwo pilotów, pasażerów lądujących na Phuket samolotów, a także samych plażowiczów. Nadal będzie można robić zdjęcia samolotom, ale z większej odległości – znajdując się poza określoną strefą bezpieczeństwa.

TUTAJ więcej o samej Tajlandii i jej narodowym sporcie, czyli tajskim boksie.

Więcej o: