Leć teraz, zapłać za bilet później. Flymble wchodzi do Polski

Flymble to startup, który umożliwia kupowanie biletów lotniczych na raty. Zadebiutował w połowie zeszłego roku w Wielkiej Brytanii, a teraz zdecydował się rozszerzyć swoją działalność także na rynek polski.

Żyjemy w czasach, w których za niemal każdy towar lub usługę można uiścić płatność w ratach. W ten sposób kupujemy mniej i bardziej wartościowy sprzęt elektroniczny, samochody i inne dobra. Jak dotąd nie mogliśmy jednak rozłożyć w czasie płatności za bilety lotnicze. Po pierwsze dlatego, że okresy promocyjne zdarzały się w niezbyt dogodnych dla nas momentach, a po drugie – bilety na dalekie destynacje (np. do Nowej Zelandii) nadal pozostawały poza finansowym zasięgiem wielu potencjalnych klientów.

Jak działa Flymble?

Flymble chce zmienić zasady gry na rynku podróży i pomóc uniknąć w sytuacji, w której ktoś miesiącami odkłada pieniądze na wypadek, gdyby akurat zdarzyła się promocja na bilet lotniczy w interesującym go kierunku. Autorzy inicjatywy twierdzą, że „przeciętna osoba płaci co najmniej 60% więcej za przelot ze względu na "ciasteczka" i automatyczny wzrost cen. Czasami koszty są nawet o 370% większe podczas oficjalnych świąt i innych niecodziennych wydarzeń.”

 

Działa to następująco: najpierw za pomocą serwisu wybieramy interesujący nas lot oraz plan ratalny (od 3 do 36 miesięcznych rat). Następnie Flymble sprawdza naszą zdolność kredytową – jeśli zostaniemy zweryfikowani pozytywnie, na maila otrzymujemy bilety i potwierdzenie transakcji. Firma za swoje usługi pobiera prowizję w wysokości od 6,9% do 17% – w zależności od wybranego planu płatniczego i daty wylotu. Płatności dokonuje się za pośrednictwem PayU.

Kupowanie zawczasu biletów to jedno, ale Flymble może okazać się pomocne także w innej sytuacji – czyli wówczas, gdy niespodziewanie musimy gdzieś polecieć i nie mamy czasu, aby czekać na dogodną promocję. Na ten moment można kupować bilety na podróż w dwie strony – serwis zapewnia, że w przyszłości będzie możliwe wprowadzenie lotów jednokierunkowych. Cena kupowanych przez nas biletów musi zmieścić się w przedziale od 300 do 20000 złotych.

Więcej o: