Rozpoczął się najdłuższy rejs pasażerski na świecie. Gdy dotrze do celu, trafi do Księgi Rekordów Guinnessa

31 sierpnia statek wycieczkowy o nazwie "Viking Sun" wyruszył w rejs o nazwie "Ultimate World Cruise". Wycieczka została zaplanowana na 245 dni, podczas których jednostka odwiedzi 111 portów w 51 krajach na 6 kontynentach.

Fileas Fogg, czyli główny bohater słynnej powieści Juliusza Verne’a postawił sobie za cel okrążenie całego świata w 80 dni. Używając współczesnych środków transportu można ten czas znacząco skrócić – w 2018 roku niejaki Andrew Fisher okrążył Ziemię w 52 godziny i 34 minuty, korzystając jedynie ze standardowych połączeń linii lotniczych. Teraz do rekordu podróży dookoła świata postanowiono podejść w nieco inny sposób. Bo choć również czas odgrywa tu główną rolę, to ma być on jak najdłuższy.

Viking Sun zmierza po rekord

Celem, który stoi przed statkiem wycieczkowym „Viking Sun”, który 31 sierpnia 2019 roku wyruszył z portu w Londynie jest pobicie rekordu w kategorii „najdłuższy rejs pasażerski na świecie”. I trzeba przyznać, że organizatorzy wycieczki zaplanowali całe przedsięwzięcie ze sporym rozmachem. Całość ma trwać 245 dni, czyli 8 miesięcy. Podczas rejsu statek odwiedzi między innymi porty w Skandynawii, na Karaibach i Republice Południowej Afryki. Następnie obierze kurs na Pacyfik, gdzie zahaczy o tropikalne wyspy, Australię i południową Azję, by wreszcie wrócić do Europy. Łącznie „Viking Sun” ma odwiedzić 111 portów w 51 krajach na 6 kontynentach. Podróż została zaplanowana w taki sposób, aby pasażerowie mogli zostać na noc w 23 różnych miastach. Każdy z nich za udział w tym wyjątkowym rejsie musiał zapłacić niemal sto tysięcy dolarów (dokładnie – 92990). Niby sporo, ale z drugiej strony to aż osiem miesięcy przygód na morzach i oceanach.

 

Uczestnicy wyprawy nie będą mogli narzekać na brak wygody. Zbudowany w 2017 roku „Viking Sun” to statek długi na niemal 230 metrów. Na jego pokładzie znajduje się 10 restauracji, spa, basen i bibliotekę, a pasażerowi będą ulokowani w 465 kajutach – każda z nich posiada własny balkon. Co ciekawe, brakuje na nim kasyna, a w rejsie nie mogą brać udziału dzieci – dolny limin wieku to 18 lat.

Więcej o: