Tak będzie wyglądał największy wycieczkowiec na świecie

W 2021 roku w swój dziewiczy rejs wyruszy statek "Wonders of the Sea". Będzie największym wycieczkowcem na świecie - na jego pokładzie zmieści się ponad 8 tysięcy ludzi.

Obserwując działalność założonej w 1968 roku w Norwegii firmy Royal Caribbean International można dojść do wniosku, że ta ma dwa główne cele. Pierwszy to uplasowanie się na pierwszym miejscu w kategorii liczby ludzi przewożonych drogą morską (tu na razie musi uznać wyższość Carnival Corporation), a drugi – bicie rekordów, jeśli chodzi o budowanie największych statków wycieczkowych na świecie. I to w stylu ewidentnie inspirowanym dokonaniami Siergieja Bubki.

Wonder of the Seas - największy statek wycieczkowy na świecie

Tak się bowiem składa, że prawie każdy nowo zbudowany statek w klasie Oasis przewyższa pod względem rozmiarów i pojemności brutto swojego poprzednika. W 2010 roku rekord należał do Allure of the Seas, 6 lat później pałeczkę przejął Harmony of the Seas, a kolejne 2 lata później - Symphony of the Seas. Ostatni z wymienionych mógł się pochwalić długością ponad 361 metrów, szerokością wynoszącą 72,5 metra oraz aż osiemnastoma pokładami. Teraz jednak nadszedł czas kolejnego rekordzisty – statku Wonder of the Seas, który zostanie zwodowany w 2021 roku.

 

Wonder of the Seas - wymiary

Statek będzie nieznacznie większy od swojego starszego kuzyna – ma mieć długość 362 metrów. Na siedemnastu pokładach znajdzie się miejsce dla 2274 luksusowych apartamentów, w których będzie mogło przebywać do 6370 osób. Mowa o samych gościach – należy do nich doliczyć jeszcze niemal 2400 pracowników obsługi, a zatem Wonder of the Seas będzie w stanie zabrać w podróż ponad 8500 ludzi!

Royal Caribbean nie idzie na kompromisy w kwestii atrakcji i udogodnień dla gości. Nie zdradzono co prawda jeszcze konkretów na ich temat, ale skoro na Symphony of the Seas znalazło się miejsce dla parku wodnego, kilkudziesięciu restauracji, ścianek wspinaczkowych, lodowiska i boiska do koszykówki, to trudno się spodziewać, żeby na Wonders było biedniej.

Statek wyruszy w dziewiczy rejs w 2021 roku z portu w Szanghaju.

Więcej o: