Szukasz ciekawego celu podróży? Oto najlepsze wyspy na świecie

Lubujący się w tworzeniu różnego rodzaju podróżniczych rankingów serwis Big Steven Travel postanowił podzielić się zestawieniem "najlepszych" wysp na świecie - czyli takich, które warto będzie odwiedzić w 2020 roku.

Zestawienie powstało na podstawie zarówno głosów użytkowników serwisu, jak i opinii samych redaktorów, a także wcześniejszych informacji medialnych związanych z danymi wyspami.

10 najlepszych wysp na świecie

10. Bora Bora – Polinezja Francuska

 

Ta wyspa ma wszystko, aby móc znaleźć się w czołowej dziesiątce takiego zestawienia. Plaże z przejrzystą wodą? Są. Rafy koralowe, które umilają nurkowanie? Są. Luksusowe hotele i wille? Również. Szkoda tylko, że trochę daleko z naszej perspektywy.

9. Lummi – Stany Zjednoczone

 

Wyspa znajduje się mniej więcej w 1/3 drogi z Vancouver do Seattle. Tropikalnego klimatu próżno tu szukać, ale urokliwych miejsc do robienia zdjęć z pewnością nie brakuje.

8. Barbados

 

Ojczyzna Rihanny zdaniem Big Steven Travel „oferuje oszałamiające piękno, tętniącą życiem scenę kulturalną oraz jedne z najlepszych plaż do surfowania na Karaibach”

7. Pemba – Tanzania

 

Jeśli Zanzibar wydaje ci się zbyt mainstreamowy, wybierz się na położoną około 50 kilometrów na północ od niego Pembę. Równie pięknie, a jednak spokojniej.

6. Wyspy Aran – Irlandia

 

Aran to grupa trzech wapiennych wysp u zachodnich wybrzeży Irlandii w zatoce Galway. Propozycja dla tych, którzy od piaszczystych plaż wolą krajobraz klifowego wybrzeża.

5. Korcula – Chorwacja

 

Do tego ukochanego przez Polaków kraju należy wiele urokliwych wysp, ale na szczycie zestawienia znalazła się Korcula. Dlaczego? Z jednej strony leży nieco dalej od wybrzeża niż pozostałe (więc teoretycznie mniej turystów), a z drugiej przyciąga średniowieczną zabudową – nazwa „mały Dubrownik” nie wzięła się znikąd.

4. Sommaroy – Norwegia

 

O tej norweskiej wyspie należącej do okręgu Troms pisaliśmy przy okazji sytuacji, w której jej mieszkańcy zgłosili chęć całkowitego uwolnienia się od presji czasu. I to właściwie wystarcza jako rekomendacja, bo wiadomo, czego nie robią szczęśliwi ludzie.

3. Espiritu Santo – Vanuatu

 

Jeden rzut oka na mapę wystarcza, aby zapragnąć choć raz w życiu odwiedzić Vanuatu – nie ma chyba drugiego kraju, który z polskiej perspektywy bardziej pasowałby do określenia „koniec świata”. I ten koniec jest naprawdę urokliwy.

2. Palawan – Filipiny

 

„Wydaje się nietknięta, z białymi piaszczystymi plażami i tropikalną dżunglą. Gdy tylko postawisz na niej stopę, natychmiast zgodzisz się, że jest to jedna z najlepszych wysp na świecie.”

1. Flatey – Islandia

 

Krajobraz wyspy wydaje się być naturalnym planem filmowym. I w rzeczywistości nim jest! Sama nazwa też jest adekwatna, bo wyspa jest pozbawiona większych wzniesień. Co ciekawe, na stałe mieszka tu zaledwie 6 osób. Można się tu dostać promem i przenocować w hotelu. Nie „jednym z hoteli”, a „hotelu”, bo na wyspie znajduje się jeden. Brak konkurencji nie przeszkodził mu w uplasowaniu się w pierwszej dziesiątce tego typu przybytków w Islandii.

Więcej o: