Lewandowski, Neymar i Cafu prezentują samolotowe procedury bezpieczeństwa

Linie lotnicze Qatar Airways postanowiły nieco uatrakcyjnić dość nudny dla wielu podróżujących sposób prezentacji instrukcji pokładowych.

Moment prezentacji instrukcji dotyczących procedur bezpieczeństwa w samolocie jest fascynujący tylko w jednej sytuacji – mianowicie w tej, gdy osoba go oglądająca robi to po raz pierwszy. Za każdym kolejnym razem informowanie o procedurach bezpieczeństwa przyjmuje się z taką samą uwagą, jak tę formułkę o możliwości kontaktu z lekarzem lub farmaceutą w reklamach leków.

Linie lotnicze Qatar Airways (które jakiś czas temu zdobyły główną nagrodę w plebiscycie World’s Best Airline, a niedawno zasłynęły uruchomieniem kuriozalnego połączenia pomiędzy Maastricht a Liege) też musiały zauważyć, że pasażerowie ziewają podczas prezentowania procedur bezpieczeństwa i postanowiły nieco je uatrakcyjnić. Ktoś myślał, myślał i wymyślił, że najlepszym sposobem będzie skorzystanie z pomocy gwiazd piłki – dwóch czynnych i jednej przebywającej na sportowej emeryturze.

 

W spocie prezentującym procedury bezpieczeństwa znaleźli się Robert Lewandowski i Marcos Evangelista de Moraes, który kibicom znany jest jako Cafu. Ten pierwszy prezentuje sposób korzystania z nadmuchiwanej kamizelki, drugi natomiast został wykorzystany do zaprezentowania procedur bezpieczeństwa związanych z używaniem sprzętu elektronicznego. Pod koniec spotu swoją rolę do odegrania dostał także Neymar.

Trenera piłkarzy zagrał brytyjski komik Jason Thorpe, a jego pomocnika Ross Hatt. Film przygotowano w ramach sponsoringu przez Qatar Airways klubów AS Roma, Bayern Monachium oraz samej organizacji FIFA.

Więcej o: