Jakie wydatki ukrywamy przed partnerką?

W kwestii zarządzania pieniędzmi i bezpiecznego ich inwestowania, mężczyźni mogliby się sporo od kobiet nauczyć (fot. shutterstock.com)

W kwestii zarządzania pieniędzmi i bezpiecznego ich inwestowania, mężczyźni mogliby się sporo od kobiet nauczyć (fot. shutterstock.com) (W kwestii zarządzania pieniędzmi i bezpiecznego ich inwestowania, mężczyźni mogliby się sporo od kobiet nauczyć (fot. shutterstock.com))

Kobiety nie chcą, żeby ich partnerzy wiedzieli, ile wydają na ubrania, natomiast panowie ukrywają przed partnerkami kwoty przeznaczone na hobby. Z raportu przygotowanego na zlecenie platformy MAM dowiadujemy się sporo interesujących rzeczy na temat finansów w związku.

Podobno aby związek można było określić mianem udanego, musi być oparty na szczerości. Nie ma chyba jednak ani jednej tego typu relacji, której nie pomogłoby zatajenie lub przemilczenie pewnych spraw – jeśli oglądaliście film „Kłamca, kłamca” z Jimem Carreyem to doskonale wiecie, do czego może prowadzić przesadna i bezkompromisowa szczerość.

O czym nie mówimy partnerom?

Jakie wydatki zatem najczęściej ukrywamy przed naszymi drugimi połówkami? W przypadku kobiet są to informacje na temat zakupu ubrań – aż 25% pań nie zdradza ich swoim facetom. Drugą kategorią są pieniądze przeznaczane na kosmetyki oraz zabiegi kosmetyczne (nie mówi o nich 20% kobiet).

Nieco inaczej sprawy się mają u panów. Mężczyźni przede wszystkim nie chcą ujawniać, ile pieniędzy przeznaczają na własne hobby – dotyczy to 24% z nich. Co piąty facet ukrywa swoje wydatki na rozrywkę, a 14% nie mówi swojej drugiej połówce o tym, ile w rzeczywistości kosztuje utrzymanie samochodu.

Skoro tak chętnie ukrywamy przed partnerami i partnerkami swoje wydatki, to nic dziwnego, że rozmowy o domowym budżecie często przebiegają w burzliwej atmosferze. Z raportu wynika, że aż 59% Polaków kłóci się o pieniądze, a 15% z nich o kwestie dotyczące oszczędzania.

Życie w związku się opłaca

Wielu zapewne stwierdzi, że lepiej jest żyć w pojedynkę, bo wówczas nie trzeba nikomu się tłumaczyć ze swoich wydatków, ani tym bardziej ich zatajać. I rzeczywiście coś w tym jest, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że życie w związku (poza wieloma innymi zaletami) jest po prostu… tańsze. Aż 80% Polaków jest zdania, że stały związek pomaga w gromadzeniu oszczędności i to pomimo tego, że przeciętnie wydajemy ok. 300 złotych na wspólne przyjemności z drugą połówką. Jeśli zaś chodzi o rocznicę związku, to zarówno panie, jak i panowie, są skłonni wydać na jej obchody 200 złotych.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Szybki rozwój i ogromny potencjał przewozów, które wykonuje Uber tłumaczy jego obłędną wycenę (66 mld dol). Uber jest firmą, której szalone tempo ekspansji wciąż pożera zyski.

Niezobowiązujące zajęcie dające niemały zarobek jest nie do pogardzenia w świecie, gdzie finansowy kryzys sprzed ośmiu lat do dziś odbija się czkawką. Uber doskonale wstrzelił się w swój czas. Nie mógł pojawić się wcześniej, bo nie było telefonów z dotykowymi ekranami. Dziś jego ekspansję (500 miast, 70 państw) napędzają rozmiłowani w smartfonach millenialsiAplikacja firmy przewozowej Uber Millenialsi - pokolenie pożyczania
  • Glacier Express przejeżdża przez słynny wiadukt Landwasser w kantonie Gryzonia, fot. Jia Li / shutterstock.com Najpiękniejsze trasy kolejowe świata [TOP 10]
  • Wilk z Wall Street Jak zmieniał się korporacyjny dress code?
Skomentuj:
Jakie wydatki ukrywamy przed partnerką?
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy