Elon Musk znów udowodnił, że może sprzedać wszystko

W internetowym sklepie Tesli znienacka pojawił się nowy produkt. Mowa o dwustu. deskach surfingowych. I nie potrzeba było dużo czasu, aby rozeszły się wszystkie.

Elon Musk to bez wątpienia ciekawy gość. Obecnie funkcjonuje w mediach jako modelowy wręcz przykład charyzmatycznego wizjonera, którego wynalazki zmieniają świat - a nawet jeśli jeszcze tego nie robią, to na pewno niebawem zaczną. Ile w tym wizerunku prawdy, a ile świadomej kreacji? To wie tylko on sam i jego najbliżsi współpracownicy. Musk jest kojarzony głównie z dwoma rodzajami aktywności - sprzedażą samochodów pod szyldem Tesla oraz działalnością firmy SpaceX. Co nie oznacza, że na tym poprzestaje.

Co jakiś czas w ofercie z jednej z kierowanych przez Muska firm pojawia się coś nowego. Mieliśmy już do czynienia z miotaczami ognia oferowanymi przez The Boring Company, a także w powerbankami z logiem Tesli. Teraz charyzmatyczny biznesmen postanowił dorobić nieco drobnych dzięki deskom surfingowym. Produkty nazwane po prostu Tesla Surfboard pojawiły się w sprzedaży bez większej zapowiedzi - do sklepu trafiło zaledwie 200 egzemplarzy kolorze czerwono-czarnym. Każdy z nich został wyceniony na 1500 dolarów. Sporo? Cóż, cena bynajmniej nie odstraszyła kupujących, ponieważ wszystkie deski rozeszły się w zaledwie kilka godzin. Co nie oznacza, że zostały kupione przez miłośników surfingu, którzy jednocześnie są fanatykami Tesli. Część z nich od razu trafiła na ebaya, oczywiście z inną ceną, niż ta w sklepie:

Tesla Surfboard na ebayuTesla Surfboard na ebayu Ebay

Deski są wynikiem współpracy Tesli z Lost Surfboards. Firma twierdzi, że idealnie pasują do Tesli S, X oraz 3.

Więcej o: