Jak spakować walizkę: kilka sprytnych patentów

Upychanie kolanem w ostatniej chwili, z wulgarnym słowem na ustach, cały w nerwach - tak, tak - siłowe rozwiązania się sprawdzają, ale nie w każdej sytuacji. Jeśli też nie lubisz i nie umiesz się pakować, oto kilka trików, które na pewno ułatwią ci życie przed wyjazdem w delegację lub wakacyjnym wypadem.
Marynarka Marynarka Rys. Paweł Rygol

Marynarka

Newralgiczny punkt pakowania: marynarka. Podczas służbowego wyjazdu twoja wizytówka i zbroja jednocześnie. Co zrobić, aby się nie pomięła i nie zabrudziła z wierzchu? Złóż ją tak, jak na rysunku:

A więc po kolei: a) chwyć ją za ramiona b) wepchnij ramiona do środka, tak aby na wierzchu widać było lewą stronę c) zetknij barki razem i złóż marynarkę na pół wzdłuż osi pionowej (potem w środek marynarki możesz jeszcze włożyć zwinięty ręcznik lub sweter). Na koniec zwiń całość na trzy części i gotowe!

Skarpetki Skarpetki Rys. Paweł Rygol

Skarpetki

Pakując się, musisz wykorzystywać każdą wolną przestrzeń. Co zrobić ze skarpetkami? Kilka par możesz zmieścić np. w butach, które też skorzystają na tym zabiegu. Nie odkształcą się.

Nie składaj ubrań Nie składaj ubrań Rys. Paweł Rygol

Nie składaj ubrań

Po prostu je bardzo ściśle roluj. Wbrew pozorom będą wtedy mniej pomięte niż przy składaniu.

Co z koszulą? Co z koszulą? Rys. Paweł Rygol

Co z koszulą?

Jeśli jednak nie masz serca do rolowania swojej ulubionej koszuli - złóż ją klasycznie, a następnie w miejsce szyi włóż zwinięty pasek. Dzięki temu kołnierzyk nie pogniecie się tak bardzo.

Przeciekające butelki Przeciekające butelki Rys. Paweł Rygol

Przeciekające buteleczki

Jest sposób na to, aby nie zabrudzić sobie całego bagażu. Wystarczy zdjąć nakrętki, owinąć gwinty butelek czy tubek folią spożywczą i ponownie założyć nakrętki.

Ładowarki, kable i karty pamięci Ładowarki, kable i karty pamięci Rys. Paweł Rygol

Ładowarki, kable i karty pamięci

Masz niepotrzebne etui po okularach? Wykorzystaj je jako pudełko na drobne sprzęty elektroniczne, które zazwyczaj poniewierają się po całej walizce i nigdy nie chcą być pod ręką wtedy, kiedy akurat są potrzebne.

Użyj odkurzacza Użyj odkurzacza Rys. Paweł Rygol

Użyj odkurzacza

W zmniejszeniu objętości ubrań może ci pomóc odkurzacz. Wystarczy, że ciuchy zapakujesz w foliową torbę (w sklepach są też specjalne torby próżniowe) i odkurzaczem odessiesz zbędne powietrze. Minus tego rozwiązania? Gdy będziesz wracać z wyjazdu, możesz nie mieć pod ręką odkurzacza.