Kaski już nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale bywają też - dzięki "pokładowym" systemom audio czy Bluetooth - wygodnymi, efektownymi centrami rozrywki.

 

1. POC Receptor BUG, system audio, 519 zł

2. POC Frontal M, owoc współpracy z freeriderem Jonem Olssonem, 659 zł

3. Lange Race, system Coolmax, który nie dopuszcza do przegrzania głowy, 679 zł

4. Salomon Ranger, Bluetooth, 1199 zł

5. Carrera C-ONE, zintegrowane gogle, 999 zł

Dobierając kask, zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy dobrze przylega do głowy.

Powinien być na tyle ciasny, żeby nawet z niezapiętym paskiem nie przesuwał się przy gwałtownych ruchach. Jeśli chcesz pod kask włożyć czapkę, musi to być specjalna kominiarka z cienkiego materiału (np. lycry), przeznaczona wyłącznie do tego celu. Na zwykłych kominiarkach albo czapkach kask będzie się przesuwał. Sprawdź też, czy kask ma tzw. miękkie uszy (prawie wszystkie snowboardowe). Będzie ci wtedy nieco wygodniej, ale zapomnij o założeniu ochraniacza na szczękę. Jeśli więc zamierzasz popróbować jazdy slalomowej, musisz koniecznie kupić kask z "twardymi uszami". Pamiętaj, że po założeniu kasku jego przednia krawędź powinna znaleźć się na wysokości brwi. Potylica będzie wtedy odsłonięta - chodzi o to, żeby przy upadku na plecy kask nie uszkodził kręgosłupa.

kask narciarski, narty

6. Uvex X-ride oversize, na duże głowy - jedyny kask na rynku w rozmiarze XXL, 449 zł

7. Quiksilver Wild Cat, dostępny w różnorodnej szacie graficznej, 369 zł

8. Bern Watts, system audio, 369 zł

9. K2 Rant Pro, system audio i chusta chroniąca twarz, 259 zł

10. K2 Cross Fire, system audio, regulowane nawiewy, regulacja wielkości, 449 zł

 

Wybór i opracowanie: Marcin Kozera

Zdjęcie: Małgorzata Kończycka (montaż)

Zebrała: Anna Andrzejczyk

 

Czytaj też na Logo24:

9 najciekawszych czarnych tras

Nie wybaczają błędów, po ich przejechaniu - jeśli przeżyjesz - będziesz miał nogi z waty. Ale za to wieczorem przy szklaneczce grzańca możesz opowiadać dziewczynom, jak pokonałeś jedną z najtrudniejszych tras narciarskich w Europie.

Buty narciarskie z poduszką powietrzną

Buty, które szybko i łatwo można dopasować do kształtu stopy? Na sklepowych półkach pojawiły się nowe modele marki Tecnica, w których zastosowano innowacyjną technologię Air Shell Fit.

Całkowita adaptacja

Motive 80 - najnowsze all-roundowe modele marki Fischer sprawdzą się w każdych warunkach. Potrafią jeździć na i poza trasami, z dużą prędkością lub w umiarkowanym tempie.

No to szus!

Wolisz z jedną, czy z dwiema? Do swoich upodobań musisz dostosować styl. Wybierz sobie jeden z 11 zestawów dla miłośników nart i snowboardu.