1. Kupujcie skarpety wykonane z włókien naturalnych bawełnianych, wełnianych, lnianych, a także - te akurat mają świetne właściwości przeciwpotowe - bambusowych.

2. Nie noście dzień po dniu tych samych butów. Powinny dobrze wyschnąć i przewietrzyć się. Po wyschnięciu można spryskać wnętrze dezodorantem do obuwia i założyć dopiero, gdy także dezodorant wyschnie.

3. Po umyciu stóp dokładnie je wycierajcie - szczególnie starannie przestrzenie między palcami. Pamiętajcie o używaniu kremów, wybierajcie je w zależności od pory roku i upodobań - są preparaty chłodzące, odświeżające, zmniejszające opuchliznę, ścierające zgrubiały naskórek.

4. Jeśli znajdziecie czas - a można to zrobić nawet siedząc przy piwie przed telewizorem - moczcie nogi w wodzie ze specjalną solą. To naprawdę przynosi wielką ulgę.

5. Wreszcie - nie wstydźcie się iść na pedicure. To przyjemny zabieg, a dla sportowców i ludzi aktywnych praktycznie konieczność. Jeśli macie opory przed odwiedzeniem "damskiej" kosmetyczki, poszukajcie gabinetu, który oferuje pedicure leczniczy albo sportowy, są też miejsca przeznaczone wyłącznie dla panów.

6. Pamiętajcie, że stopy mogą się pocić nie tylko ze względu na upał, kiepskie buty i skarpetki ze sztucznych włókien. Do innych przyczyn należą: jedzenie bardzo ostro przyprawionych potraw, picie  zbyt dużych ilości mocnej kawy, również stres i nadczynność tarczycy.

 

 

fot.biegajznami.pl