Eva Mendes urodziła się 8 marca 1974 r. w Miami na Florydzie. W jej żyłach płynie mieszanka amerykańsko-kubańskiej krwi, wychowała się w Los Angeles jako najmłodsza z czwórki rodzeństwa. Po ukończeniu szkoły im. Hoovera rozpoczęła studia na kierunku marketing i zarządzanie na uczelni California State Northridge. Szybko jednak, jak niejedna hollywoodzka piękność, porzuciła naukę na rzecz aktorstwa. Potem było raczej sztampowo: praca w pizzerii, barze z hot dogami i kilku sklepach. Wreszcie na drodze Evy stanął fotograf, który zaprosił ją na sesję, a wkrótce pojawiła się w telewizji. Jej latynoski typ urody przypadł do gustu producentom. Wystąpiła w jednym odcinku "Ostrego dyżuru", wreszcie w filmie "Dzieci kukurydzy V". Uznanie zdobyła dzięki roli Sary Harris w dramacie "Dzień próby". W 2007 roku zagrała u boku Nicolasa Cage'a w filmie "Ghost Rider" jako Roxane Simpson, a rok 2008 przyniósł jej rolę Crystal w filmie "Kobiety". W przyszłym roku Evę Mendes zobaczymy ponownie u boku Nicolasa Cage'a (i Vala Kilmera) w remake'u hitu z 1992 r. "Zły porucznik". Zapowiada się niezłe kino.   Eva Mendes

 

 

Wszystko o Evie

 

Ma brązowe oczy i 170 cm wzrostu. Jeździ range roverem, prenumeruje "The New Yorkera", jest uzależniona od iPoda. Uwielbia grę planszową "Twister" i... nie gotuje. - Mam zbyt duży szacunek dla żywności, aby ją marnować w kuchni - tłumaczy z przekorą. Nałogowo obgryza paznokcie i poddała się hipnozie, żeby się pozbyć lęku przed pająkami. Jest kolejną gwiazdą, która pokazała się nago na billboardach wspierających fundację PETA, z popularnym tekstem: "Futro? Wolę chodzić naga". Uwielbia kubańską kuchnię i myśli też o odwiedzeniu kraju przodków: - Czuję, że powinnam tam pojechać - nieważne czy za Fidela, czy już po jego śmierci. Żeby kiedyś pokazać ten kraj córce. Mimo że była umieszczana na listach 50 najpiękniejszych ludzi świata ("People"), 100 najpiękniejszych kobiet świata ("Maxim") i zajmuje 4. miejsce na liście 99 Najpiękniejszych Kobiet na Świecie wybieranych przez portal Askmen.com, peszy się, gdy słyszy, że jest symbolem seksu. Od sześciu lat jest związana z peruwiańskim filmowcem George'em Gargurevichem (vel George Augusto).

 


Zakazana Eva

 

Była twarzą koncernu kosmetycznego Revlon, teraz reklamuje bieliznę Calvina Kleina oraz jego najnowszy zapach Secret Obsession. Kampania telewizyjna i prasowa zapachu  z udziałem Evy wywołała burzę w USA.
Większość stacji telewizyjnych zbojkotowała spot z nagą aktorką, uznając go za obsceniczny. Eva skomentowała całe zamieszanie krótko: - Czuję się wyjątkowo dobrze, patrząc na swoje ciało, i to właśnie chciałam pokazać. Co z tego, że w filmie widać mój sutek - to anatomiczna część mojego ciała!

 

 

Eva Mendes   O byciu kobietą

 

To fajne flirtować, malować się i mieć cycki!

 


O seksie


Straciłam dziewictwo z kobietą i uprawiałam seks w 49 stanach USA. Jestem seksoholicz-ką, ale pójdę na terapię, gdy już nikt nie będzie mnie chciał.

 


O pieprzyku


Był moją zmorą. Dzieciaki podchodziły i mówiły: "Hej, masz czekoladę na policzku". Marzyłam, aby go usunąć.

 O związkach z kobietami


Dziewczyny są słodkie, miękkie i dobrze smakują... Nie mogłabym z żadną być na stałe, bo w seksie z kobietami chodzi tylko o seks, a mężczyźni dają poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Opracowanie: Monika Bielkiewicz-Kirschke

 

Zdjęcia: serwis prasowy COTY