Imiona: Jonathan Michael Francis

 

Nazwisko: Meyers, wcześniej: O'Keeffe


Wiek: 31 lat


Wzrost: 177 cm


Znak zodiaku: Lew


Kolor włosów: ciemny blond


Kolor oczu: Niebieskie


Stan cywilny: Kawaler, spotyka się (prawdopodobnie; nie chce o tym rozmawiać) z irlandzką modelką
i prezenterką telewizyjną GlendĄ Gilson


Byłe: m.in. Linsday Lohan, Rachel Leigh Cook, Toni Collette, Asia Argento, Estella Warren, Reena Hammer

 

 

W wieku 31 lat jest nie tylko doświadczonym aktorem, ale i doświadczonym człowiekiem. Jak u wielu gwiazd ewolucja "od zera do milionera" nie przebiegała po linii prostej. Przeciwnie - Meyers często chodził zakosami. Dosłownie.
Najstarszy z czwórki braci O'Keeffe urodził się w Dublinie (z wadą serca - kilka miesięcy przeleżał w szpitalu), skąd wraz z najbliższymi przeniósł się do Cork. Opuszczony przez ojca, wychował się w domu dziecka, a edukację zakończył w wieku 16 lat. Przyjął panieńskie nazwisko matki Meyers i trudno wymawialne imię Rhys (czyt. Riiz). Nie wiedział, co ze sobą zrobić, aż przeznaczenie odnalazło go samo. W klubie bilardowym spotkał przedstawicieli agencji aktorskiej.
Przyjmował każdą rolę, od udziału w reklamie Knorra po epizod w biblijnym filmie telewizyjnym. Prawdziwa kariera miała się rozpocząć wkrótce. Jako wątły chłopiec o oryginalnej urodzie doskonale odnalazł się w roli androgynicznego glamrockera w filmie "Idol" (1998). Rozkochał w sobie dziewczyny, dla których ideałem mężczyzny jest wczesny David Bowie, a nie późny Bruce Willis. Emploi aktora alternatywnego umocnił rolą Chirona w ekscentrycznej, brutalnej i seksualnej ekranizacji sztuki Szekspira "Tytus Andronikus" (1999). Po dobrych rolach w dobrych filmach niezależnych ("Pokolenie P" 2001, "Podkręć jak Beckham" 2002) zauważył go Oliver Stone i obsadził jako Kassandra, człowieka przebiegłego i z przerostem ambicji, dowódcę wojsk tytułowego bohatera "Aleksandra" (2004). Choć film zginął pod obstrzałem krytyki, po Meyersa sięgnął sam Woody Allen. Uczynił go głównym bohaterem dramatu "Wszystko gra" (2005) - kochankiem i mordercą Scarlett Johansson. Rok później aktor został jedną z gwiazd "Mission: Impossible III".
Jonathan zrobił się nieprzyzwoicie modny, postanowił więc zająć się sobą. Czas spędzał jednak nie tylko na siłowni. W prawdziwego mężczyznę przeistaczał się także przy kieliszku. Przed dwoma laty pod wpływem alkoholu narozrabiał na lotnisku i wylądował w areszcie. Z browarem w ręku widywano go (i uwieczniano na zdjęciach) na ulicy o 10 rano. Przeszedłszy dwie kuracje odwykowe, dziś twierdzi, że jest czysty. Z używek zostały mu jedynie papierosy. - Nie ma nic lepszego niż dymek po dwugodzinnej katordze na siłowni - mówi.
Ostatnio częściej możemy go zobaczyć na małym ekranie. Za rolę Elvisa w "Zanim został królem" (2005) otrzymał Złoty Glob, Satellite Award oraz nominację do nagrody Emmy. W "Dynastii Tudorów" (2007-2008) wcielił się w postać młodego króla Henryka VIII (nominacja do Złotego Globu). Serial bardziej erotyczny niż historyczny odnosi ogromne sukcesy. W tym roku na ekrany telewizorów trafi jego trzecia odsłona. W 2009 r. obejrzymy też dwa pełne metraże z Meyersem w roli głównej: mroczny thriller psychologiczny "Shelter" - z Julianne Moore u boku, oraz adaptację komiksu o niebezpiecznym życiu iluzjonisty, "Mandrake". Losy trzeciego z zapowiadanych tytułów - kina akcji według scenariusza i w produkcji Luca Bessona, z łysym Johnem Travoltą jako partnerem Jonathana, jeszcze się ważą. Kręcony na biednych przedmieściach Paryża film został storpedowany przez lokalną mafię. W powietrze wyleciało dziesięć samochodów. Nasz bohater przyciąga kłopoty...           

 

 

O miłości

Łatwiej znaleźć niż utrzymać. Niewielu osobom się to udało. Jedną z nich był Paul Newman. "Po co mam iść na hamburgera, skoro w domu czeka stek" - zwykł mawiać. Ja nie lubię hamburgerów. Z nimi jest tak: napalasz się, a potem żałujesz, że się obżerałeś.

 

 

O klubach

Nie chadzam, zwłaszcza na zachodzie, bo w Śr0dku nie można palić. i zawsze jestem zatrzymywany
na bramce. Selekcja bardzo mnie stresuje, pocą mi się dłonie.

 

 

O facetach

To prosiaki. Ja jestem całkiem uporządkowany. Nie potrafię spać, jeśli wokoło panuje bałagan. Nawet gdy wracam zmęczony po nocy, sprzątam. Chociaż jestem leniem.

 

Zapach: Hugo Element


Marynara: Hugo Boss, Gucci, Versace


Buty: Belstaff, Sergio Rossi, Club Monaco


Okulary: Ray-Ban Aviator


Mieszkania: Anglia (Londyn), USA (Los Angeles), Hiszpania (koło Walencji), Irlandia, Maroko

 

Hugo Element 
40 ml/146 zł


Niezbędne gadżety: komórka, iPod

 

Na iPodzie: muzyka klasyczna, blues, dancehall, tradycyjna muzyka irlandzka, rock: Led Zeppelin, Kings of Leon, Broken Social Scene

 

iPod Shuffle 2 GB
200 zł


Książki: ostatnio czytał "Ja, Klaudiusz" Roberta Gravesa i "Nazywam się Czerwień" Orhana Pamuka


Ulubiony program młodości: "21 Jump Street"


Dominujące cechy charakteru: lenistwo, spóźnialstwo


Relaks: siłownie, głupie programy telewizyjne w językach, których nie rozumie, np. telewizja Al Jazeera lub show "Italian Stripping Housewives" ("Striptiz włoskich gospodyń")


Hobby: śpiew, gra na gitarze, jazda konna, piłka nożna

 

 

Sergio Rossi
ok. 900 zł

 

 

Ray-Ban Aviator
450 zł

 

 

Kings of Leon, "Aha Shake Heartbreak"
33 zł

 

 

 

 

Zobacz też na Logo24:

  

Ashton Kutcher
  Naomi Watts 

 

Opracował (na podstawie wywiadu i researchu): Łukasz Figielski


Zdjęcia:  HUGO BOSS, materiały promocyjne