Uważana za pożeraczkę męskich serc. Sienna sypiała już z Orlandem Bloomem, Danielem Craigiem, Leonardem DiCaprio, Haydenem Christensenem (podejrzewano, że w filmowej scenie miłosnej naprawdę uprawiali seks), Jamesem Franco, Joshem Hartnettem.

Ukończyła prestiżową nowojorską Lee Strasberg School, ale prawdziwą sławę w Hollywood przyniósł jej burzliwy romans z Jude'em Lawem. Porzucił dla niej żonę Sadie Frost i trójkę dzieci. Sienna mówi, że był to związek bardzo głęboki i pełen miłości, ale mimo że byli zaręczeni, Jude zdradził Siennę z nianią własnych dzieci Daisy Wright. Co ciekawe, właśnie dzięki rozgłosowi, jaki przyniósł jej rozpad związku z Lawem, Sienna dostała rolę w dramacie "Factory Girl", o którą się wcześniej dwukrotnie ubiegała.  

 

W 2006 r. zajęła drugie miejsce na liście 99 Najgorętszych Kobiet Świata, wybieranych przez portal Askmen.com, rok później magazyn "Maxim" ulokował Siennę na 11. miejscu wśród 100 najpiękniejszych. Z kolei magazyn "GQ" w 2008 r. zaliczył aktorkę do 25 najseksowniejszych kobiet ekranu wszech czasów za występ w "Layer Cake".

Prywatnie przyjaźni się z Keirą Knightley, z którą zagrała w filmie "The Edge of Love" - tę rolę okrzyknięto najlepszą w dotychczasowej karierze Sienny.

Jest uznawana za jedną z najlepiej ubierających się aktorek. Z tego powodu nienawidzi jej top modelka Kate Moss, oskarżająca Siennę o kopiowanie jej stylu. Drugim powodem nienawiści do Sienny był jej związek z brytyjskim aktorem Rhysem Ifansem, z którym Moss od wielu lat się przyjaźni. Ifans pięciokrotnie (!) oświadczał się Siennie, która zdecydowanie odmawiała przyjęcia pierścionka. Kiedy cały świat obiegła wiadomość, że wreszcie powiedziała "tak", Miller zerwała z Rhysem, ponieważ miała dość jego chorobliwej zazdrości. Szybko związała się z żonatym ojcem czwórki dzieci Balthazarem Getty.

Ich wspólne zdjęcia, na których Sienna występuje topless, znalazły się w mediach, a za ich opublikowanie w prasie Miller zażądała od magazynów "The Sun" i "News of the World" odszkodowania. Po tym, jak romans z kolejnym żonatym mężczyzną ujrzał światło dzienne, na domu Sienny w LA pojawił się napis "dziwka".

 

 

 

Najważniejsze role

 

Urodziła się w 1981 r. w Nowym Jorku, a po rozwodzie rodziców przeniosła się do Anglii. Pracowała jako modelka, pojawiła się w reklamach Coca-Coli, Prady, we włoskiej edycji "Vogue'a", była ambasadorem marki Pepe Jeans. W 2003 r. wystąpiła w kalendarzu Pirelli. Właśnie została twarzą najnowszego zapachu Hugo Bossa "Orange".

Filmy: "G.I. Joe Czas Kobry" - The Baroness (2009); "Hippie Hippie Shake" - Louise Ferrier (2009); "A Woman of No Importance" - Hester Worsley (2009); "The Edge of Love" - Caitlin McNamara (2008); "The Mysteries of Pittsburgh" - Jane Bellwether (2008); "Camille" - Camille Foster (2007); "Gwiezdny pył" - Victoria (2007); "Interview" - Katya (2007); "Factory Girl" - Edie Sedgwick (2006); "Alfie" - Nikki (2004); "Przekładaniec" - Tammy (2004); "Wyścig" - Sara (2002)

 

 

O dziewczynie Bonda

 

Jak mogę być dziewczyną Bonda? Mój cellulit nie wyglądałby dobrze w bikini! W dodatku mam małe cycki.

 

 

O swoim wyglądzie

 

Nie dbam o swoją figurę. Jestem leniwą krową, jeśli chodzi o ćwiczenia. Pewnego dnia się obudzę, a mój brzuch będzie leżał na podłodze.

 

 

O dziwactwach

 

Maczam frytki w czekoladowym shake'u i muszę spać po prawej stronie łóżka. I nigdy w życiu nie miałam erotycznego snu.

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

 
Naomi Watts 
  Eva Mendes  
  Jonathan Rhys Meyers  

 

 

Opracowanie: Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: Serwis prasowy Procter And Gamble Prestige Products