Twarz owalna

 

 

 

 

Proporcjonalna, o czystych i harmonijnych liniach, mięk-kich konturach. Nieco wydłużona, o wysokim czole i ładnie zarysowanej brodzie. Jeśli tak właśnie wyglądasz, naprawdę masz szczęście - możesz sobie pozwolić na każdy rodzaj uczesania.

 

Będziesz świetnie wyglądał zarówno w krótkich włosach, jak i nieco dłuższych, zaczesanych do góry lub do przodu.

 

 

 

Twarz okrągła

 

 

 

 

Pełna, sprawia wrażenie dziecinnej. Cechują ją wydatne policzki i stosunkowo szerokie czoło. Dla takiej twarzy najlepsza będzie fryzura tuszująca jej krągłość - optycznie wydłużają dłuższe baki lub postrzępione kosmyki za uszami, usztywnione nieco żelem lub pianką. 

 

Korzystny efekt zapewnią też nieco dłuższe włosy zachodzące na szyję,skierowane do przodu. Unikaj fryzur z wyraźnie podgolonym tyłem głowy. Wystrzegaj się zaczesywania włosów do tyłu, bo to eksponuje czoło, a więc i całą twarz. Jeśli nie masz bujnej czupryny, zdecyduj się na jeża lub postaw włosy do góry.

 

 

Twarz trójkątna

 

 

 

 

Drobna, nieco pociągła, z szerokim czołem, szczupłymi policzkami i wąską, spiczastą brodą. Jeśli masz ten typ urody, dobrze będziesz wyglądał w nieco dłuższych włosach sięgających szyi - w ten sposób zatuszujesz nadmiernie wyeksponowaną brodę.

 

Możesz też wybrać gładkie uczesanie, z włosami przylegającymi do głowy. Kilka kosmyków spadających na czoło zmniejszy dysproporcję między szerokim czołem a wąską brodą. Wystrzegaj się fryzur rozwichrzonych, nastroszonych, bo one podkreślą szczupłość dolnej partii twarzy.

 

 

Twarz kwadratowa

   

 

 

 

Uważana za najbardziej męską. Z dużym czołem, szeroką brodą i wyraźnie zaznaczoną żuchwą. O surowym wyrazie. Mając taki kształt twarzy, możesz sobie pozwolić na każdy rodzaj uczesania.

 

Szczególnie dobrze będziesz się jednak prezentować w krótkiej, stojącej fryzurze lub ostrzyżony na jeża. Raczej nie zapuszczaj zbyt długich włosów, bo opadając na szyję, niepotrzebnie podkreślą szczękę.

 

 

Niskie czoło

 

Wymaga podniesienia włosów (np. za pomocą żelu) lub zaczesania ich do góry. Zapomnij nawet o najskromniejszej grzywce czy choćby kilku opadających kosmykach.

 

 

 

 

Wysokie czoło

 

Koniecznie przysłoń je włosami. Zrezygnuj z nastroszonych fryzur. Jeśli nie masz gęstej czupryny lub nad czołem utworzyły się zakola, ostrzyż włosy w taki sposób, by gładko przylegały do skóry.

 

 

Tekst: Dorota Szadkowska

 

  

Konsultacja: Wojtek Zieliński z salonu fryzjerskiego w Warszawie, ul. Mokotowska 46

 

 

Zobacz też na Logo24:

Fryzury. Trendy wiosna/lato 2009     Twarzowe zarosty  
  Wypadki z włosami       Uderz w łupież