Z sondażu przeprowadzonego w USA wynika, że co drugi amerykański mężczyzna marzy, by zobaczyć jej biust (Alba ma wymiary uchodzące wśród mężczyzn za idealne: 89-61-89). W tym roku była druga na liście najseksowniejszych kobiet świata miesięcznika "FHM". Wielokrotnie trafiała do zestawień najseksowniejszych gwiazd show-biznesu i 100 najpiękniejszych osób świata. Założyciel "Playboya" Hugh Hafner użył nawet podstępu, gdy aktorka odmówiła występu w jego magazynie. W 2006 roku wydobył z wytwórni Columbia Pictures zdjęcia Alby w bikini, promujące film "Błękitna głębia". Jedno z nich trafiło na okładkę marcowej edycji magazynu, na co aktorka zareagowała ostro - zagroziła Hafnerowi procesem i zażądała wycofania ze sprzedaży marcowego numeru. - Hafner niszczy mój wizerunek! - grzmiała. - Okładka sugeruje, że w środku jest moja naga sesja, a to nieprawda! - wściekała się. Skruszony wielbiciel króliczków oficjalnie przeprosił aktorkę.

Prasa nazywa ją aniołkiem (Sky Angel), ale ten aniołek wygląda raczej jak diabełek. Temperament i oliwkową skórę Jessica zawdzięcza indiańsko-hiszpańskiej krwi ojca, a urodę i wdzięk francusko-duńskiej mieszance płynącej w żyłach matki. Urodziła się w Kalifornii, ale zanim skończyła 9 lat, mieszkała też w Missisipi i Teksasie. Częste zmiany otoczenia wymusiła praca ojca, pilota. Od dziecka marzyła o karierze aktorki. Już jako 12-latka miała agenta. Wspomina, że w dzieciństwie często przyjeżdżała na przesłuchania do Beverly Hills. - Patrzyłam na rezydencje, zastawione luksusowymi autami podjazdy i myślałam: Dlaczego ja tutaj nie mieszkam? Dlaczego to nie mój samochód? Sen się spełnił i dzisiaj Alba zarabia około 10 milionów dolarów rocznie.

Zadebiutowała w komedii "Obóz marzeń" (1994), potem grała epizodyczne rólki w serialach ("Beverly Hills 90210", "Szpital dobrej nadziei", "Flipper"). Prawdziwą popularność i zachwyt, zwłaszcza męskiej części widowni, przyniosło jej odtwarzanie postaci z komiksów: tancerki Nancy z "Sin City" i Sue Storm z "Fantastycznej czwórki" (2005).

Przez dwa lata grała główną rolę w serialu Si "Cień anioła" - rola genetycznie udoskonalonej kobiety żołnierza o imieniu Max Guevara/X-5 452 przyniosła jej uznanie widzów i krytyki (zdobyła nagrodę Saturn Award i nominację do Złotych Globów). Kręci drugą część "Sin City" i jest ambasadorką marki Revlon. Twierdzi, że nie musi się pokazywać na ekranie i błyszczeć na przyjęciach. Z mężem Cashem Warrenem skupia się na wychowywaniu córeczki i... zapewnieniu jej trójki rodzeństwa.         

 

 

Najważniejsze filmy

 

"Sin City 2" (premiera przewidziana na 2011 r.)

 

2008 "Oko"

 

2007 "Fantastyczna czwórka 2: Narodziny Srebrnego Surfera"

 

2005 "Sin City - miasto grzechu"

 

2005 "Fantastyczna czwórka"

 

2000 "Bestia"

 

2000-2002 - serial "Cień anioła"

 

 

 

O magazynach erotycznych

 

Magazyny dla mężczyzn pokazują piersi, więc dlaczego kobiety nie mają pisma, gdzie faceci pokazują penisy? Jeśli byłby taki magazyn, kupowałabym go.

 

 

O paparazzich

 

Nie biorę narkotyków, nie potrącam ludzi, nie chodzę do klubów. Paparazzi są po...ni! Śledzą mnie codziennie. Nie rozumiem tego - przecież jestem najnudniejszą dziewczyną na świecie.

 

 

O byciu Latynoską

 

Nienawidziłam szkoły. To właśnie tam się dowiedziałam się, że jestem Latynoską. Zarzucono mi to, jakby to była skaza.

 

 

O swoich postaciach

 

Role, które mi proponują, to albo dziwka, albo lalunia na motocyklu, albo napalona pokojówka. Nie sądzę, żeby to się przytrafiało Natalie Portman!

 

 

Opracowała: Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: serwis prasowy Campari (montaż)

 

Czytaj w Znam.to: Dalszą fabułę czyta się z ekranu jak ze szklanej kuli!

Czytaj też na Logo24:

 

  
  Anne Hathaway

Zadaje się z przestępcami finansowymi. A poza tym jest słodka, introwertyczna, utalentowana i śliczna. I nie ubiera się u Prady. Anne Hathaway.

  Kinga Baranowska 

Filigranowa, kiedy dociera do bazy, niewiele osób wierzy, że ma zamiar wejść na szczyt. Wielokrotnie słyszała pytanie: co to dziecko tu robi? Teraz, gdy jak burza zdobyła pięć ośmiotysięczników, zagraniczne ekspedycje dopytują się: "A gdzie ta śliczna blondynka z Polski?".

Kinga Baranowska, Kaszubka, która wie, czego chce.

 

Układa kostkę Rubika w niecałą minutę i jest wiernym mężem tej samej kobiety od 11 lat. Dostaje 20 milionów za rolę i naprawdę wstydzi się, gdy film z jego udziałem jest kiepski. Łasuch, raper, szczęśliwy facet - Will Smith.

 
 

George Clooney

Jako jeden z dwóch mężczyzn w historii był na okładce "Vogue'a".  Nie ma cierpliwości do dzieci, jest ekopozytywny i niechcący rujnuje życie swoim eks. Najgorętszy rozwodnik w Hollywood George Clooney.