Producenci wydali krocie na realistyczne i efektowne pokazanie w filmie "Pearl Harbor" ataku Japończyków na amerykańską flotę. A i tak podobno najchętniej oglądaną sceną w tym filmie jest namiętny akt miłosny Kate Beckinsale i Josha Hartnetta na czaszy spadochronu. Dlaczego? "Bo to jedyny interesujący element i można zobaczyć nagie udo Beckinsale" - pisali po premierze internauci. Rola amerykańskiej pielęgniarki wplątanej w miłosny trójkąt przyniosła Kate światowy rozgłos i... nominację do Złotej Maliny za "najgorszy duet filmowy" - zarówno z Affleckiem, jaki i Hartnettem. Ta wpadka jej nie zaszkodziła i dzisiaj jest uważana, obok Rachel Weisz oraz Kate Winslet, za najbardziej obiecującą brytyjską aktorkę.

Angielka z krwi i kości, pochodzi z porządnej aktorskiej rodziny i ma za sobą studia na Oksfordzie. Studiując na wydziale literatury francuskiej i rosyjskiej, Kate zadebiutowała na małym ekranie. Rola w doskonałej adaptacji Szekspira - "Wiele hałasu o nic" (1993) Kennetha Branagha - była przełomem w jej karierze i pomogła w podjęciu decyzji, co dalej robić. Po roli w "Pearl Harbor" posypały się propozycje. Zagrała w "Van Helsingu" (u boku Hugh Jackmana), "Underworldzie" oraz "Underworldzie 2. Ewolucja". Kate znakomicie wcieliła się też w postać słynnej Avy Gardner w "Aviatorze" w reżyserii Martina Scorsese. Na potrzeby tej roli przytyła jedenaście kilogramów.

- Czułam się z tym fatalnie - wspominała potem. - Jako nastolatka, po śmierci ojca, wpadłam w anoreksję i przez kilka lat zmagałam się z poczuciem, że moje ciało jest wiecznie za grube. A tutaj było mnie autentycznie więcej...

Spekuluje się, że prywatnie aktorka ma nadal problem z akceptacją własnego ciała. To ponoć z tego powodu żąda na planie dublerki, kiedy trzeba się pokazać nago. Wersja oficjalna? Nie chce się rozbierać, by nie sprawiać kłopotów córce. - Dzieci są wyjątkowo okrutne. Pamiętam, jakie zgotowały mi piekło w szkole, gdy któreś z nich zobaczyło moją mamę na ekranie w negliżu. Chcę oszczędzić Lilly takich sytuacji. Ona i bez mojego rozbierania jest wystarczająco speszona faktem, że jestem aktorką - mówi Kate.

Rok 2003 był dla niej pamiętny nie tylko ze względu na rolę wampirzycy w hicie "Underworld". To właśnie wtedy wymieniła wieloletniego męża, Anglika Michaela Sheena, na amerykańskiego reżysera Lena Wisemana. Wiseman był oczarowany Kate, chociaż siarczyście przeklina i jest uzależniona od nikotyny. Podobno wypróbowała wszystkie dostępne metody odwyku i żadna nie okazała się skuteczna. Aktorka twierdzi, że woli wyskoczyć z balkonu, niż rozstać się z nałogiem. Jednocześnie fanatycznie dba o swój wygląd, raz w tygodniu chodzi na manikiur i pedikiur, regularnie ćwiczy na siłowni, unika alkoholu i łyka tony witamin. To przynosi efekty.

Najważniejsze filmy

 

"Underworld 3. Bunt Lykanów" (2009)

 

"Skrzydlate cienie" (2008)

 

"Zamieć" (2008)

 

"Motel" (2007)

 

"Underworld 2. Ewolucja" (2005)

 

"Aviator" (2004)

 

"Van Helsing" (2004)

 

"Underworld" (2003)

 

"Pearl Harbor" (2001)

 

"Rytm nocy" (1998)

 

"Polowanie na grube ryby" (1997)

 

"Wiele hałasu o nic" (1993)

W 2008 roku zajęła 3. miejsce w rankingu przeprowadzonym przez portal Askmen.com na 99 najpiękniejszych kobiet świata. Rok później, w 2009 r., zdetronizowała Halle Berry i została okrzyknięta przez magazyn "Esquire" "najseksowniejszą żyjącą kobietą". Podobno najpierw nie uwierzyła w tę informację, potem się roześmiała, a na końcu zaklęła i zapaliła papierosa.

 

 

Kate Beckinsale o...

 

  małżeństwie

 

Jeśli znajdziesz równowagę między tym, że mężczyzna chce uprawiać często seks, a kobieta musi czuć się zawsze pożądana, znasz sekret udanego małżeństwa.

 

 

kuchni

 

Muszę przyznać, że sushi obrzydza mnie bardziej niż cokolwiek innego. Wolałabym zjeść waginę. Byłaby przynajmniej ciepła.

 

 

seksie

 

Naprawdę go lubię. Chociaż gdybym wiedziała wcześniej, że poczucie humoru jest tak samo ważne jak seks, nie uprawiałabym go tak często z poprzednim mężem...

 

 

tytule najseksowniejszej kobiety

 

W połączeniu ze mną jest niedorzeczny. I czuję, że muszę na niego zasłużyć: kupię szpilki, lokówki i nauczę się dobrze tańczyć.

 

 

Opracowała: Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: materiały promocyjne (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

 

Michael C.Hall Michael C.Hall Michael C.Hall Jessica Alba
Will Smith Anne Hathaway
George Clooney
Kinga Baranowska