Mówią o niej "Angielska Róża"

 

Pewnie dlatego została twarzą koncernu Lanceme, którego znakiem firmowym jest właśnie róża. Ale Kate - ostra, odważna i pyskata - zdaje się zaprzeczać swojemu pseudonimowi. Bynajmniej nie jest dystyngowaną Angielką. - Nie jestem pruderyjna, bo mnie to śmieszy. Nie głodzę się, bo kocham jeść. Palę papierosy, bo lubię. Klnę jak szewc, bo mnie to odpręża - mówi otwarcie. W dodatku zdradza w wywiadach tajemnice show-biznesu. Opowiada o retuszowaniu zdjęć w gazetach i układach między aktorkami i reżyserami. Ona, gdy chce zagrać w filmie, dzwoni do reżysera i mówi mu: - Słuchaj, chcę u ciebie zagrać. Może sobie na to pozwolić, mając Oscara.

A dokładniej - mając go w toalecie, obok Oscara męża - Sama Mendesa.

Jej pierwszym partnerem na ekranie był Miodowy Potwór z reklamy płatków śniadaniowych. Kate miała wówczas 11 lat i zgodnie z tradycją rodzinną miała związać swoje życie z zawodem aktorskim. Ale nie chciała: - Zapewne nikt mi w to nie uwierzy, ale nigdy nie chciałam zostać aktorką - wyznaje. - To mi się po prostu przydarzyło... Jednak prawdziwą  popularność zapewnił jej inny kolega po fachu - Leonardo DiCaprio.

To z nim zagrała gorącą scenę miłosną w samochodzie w ładowni najsłynniejszego statku świata, Titanica. Ponownie partnerował jej w intymnej sytuacji na planie "Drogi do szczęścia". Przyznała wówczas, że ta scena sprawiła jej wyjątkową trudność, bo na planie był obecny jej mąż, reżyser tego filmu.

Kate uchodzi za skandalistkę i specjalistkę od śmiałych scen. Po obrazie "Lektor", w którym wcieliła się w postać kobiety uprawiającej seks z 15-latkiem, oskarżano ją o pokazywanie gwałtu na nieletnim: - Chłopak, z którym grałam, miał 17 lat, a jego rodzice zgodzili się na jego udział w filmie - tłumaczyła Kate. - Nie jestem gwiazdą porno. Nie uprawiam seksu na ekranie. Jestem aktorką, która udaje. Prawda jest jednak taka, że lubię pokazywać cycki... Jednocześnie Kate odgradza od swoich ról i popularności rodzinę, zwłaszcza dzieci. - Na szczęście jestem dla nich zwykłą mamą, której pracą jest udzielanie głosu szczurowi (w filmie "Wpuszczony w kanał"). I to jest wspaniałe - mówi. Są jednak tacy, którzy bacznie śledzą  karierę  Kate: "Kate jest zawsze naga. Leży w wannie, siedzi na sedesie albo biega z biustem na wierzchu. Chciałabym tak dobrze czuć się w swoim ciele."  To marzenie samej Halle Berry...  

 

Najważniejsze filmy

 

2009: Marvelous Mabel Stark - Mabel Stark

 

2008: Droga do szczęścia - April Wheeler; Lektor (Zaklinacz słów) - Hanna Schmitz

 

2006: Wszyscy ludzie króla - Anne Stanton; Holiday - Iris

 

2004: Zakochany bez pamięci - Clementine, Marzyciel - Sylvia Llewelyn Davies

 

2001: Enigma - Hester Wallace; Iris - młoda Iris Murdoch

 

2000: Zatrute pióro - Madeleine Le Clerc

 

1999: Święty dym - Ruth

 

1998: W stronę Marrakeszu - Julia

 

1997: Titanic - Rose DeWitt Bukater

 

1996: Hamlet - Ofelia

 

1995: Rozważna i romantyczna - Marianne Dashwood

 

 

 

Kate Winslet o...

 

plotkach

Jestem szczęśliwa. Mam cudownego męża, dwójkę dzieci i nie obchodzi mnie, co piszą o mnie sfrustrowani ludzie w prasie. Pieprzę ich!

 

zdjęciach w prasie

Nikt nie mówi otwarcie o retuszowaniu zdjęć. Pieprzę to i nie będę milczeć. Chcę, żeby dziewczyny na całym świecie wiedziały, że żadna z nas, gwiazd, tak nie wygląda.

 

wstydzie

Jestem bezwstydnicą. Wszyscy już się przyzwyczaili, że jeśli ktoś biega nago na ekranie albo uprawia dziki seks, to musi to być Kate Winslet.

 

Los Angeles

W Los Angeles czuję się, jakbym znowu miała 15 lat. Wszyscy z obrzydzeniem oglądają się tu za bladą Brytyjką z nadwagą.

 

 

Opracowała: Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: Serwis prasowy Lancome (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

Michael C.Hall Michael C.Hall Michael C.Hall Jessica Alba
Will Smith Anne Hathaway