Kieszonkowe rozmiary plus prostota obsługi. Przyłożony do ciała, po 30 sek. wyświetla aktualny elektrokardiogram i podaje wstępną diagnozę. Wyniki są zapisywane, mogą być archiwizowane (pamięć 28 badań), przenoszone do komputera, przesyłane dalej (np. do lekarza) oraz drukowane. Prektyczne urządzenie dostępne jest w sklepach medycznych i wybranych aptekach w cenie 1300 zł.

(fig)

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

 

Nie pal! E-pal?

Papieros elektroniczny okazał się fajnym gadżetem, także dla nałogowca.

Zwłaszcza dla nałogowca, który chce palenie rzucić.

Na zdrowie - tak jak na dobrą emeryturę - trzeba zapracować. Dlatego od czasu do czasu warto odwiedzić lekarza i zrobićkilka profilaktycznych badań
Nie zaznasz spokoju

Większość zrzucających wagę waży się tylko raz dziennie. Po ważeniu i krótkim narzekaniu, że jesteśmy za grubi, można o tych przykrych faktach szybko zapomnieć i beztrosko zająć się pochłanianiem ulubionych dań. Dzięki Withings będziesz mógł się przejmować swoją nadwagą cały boży dzień i noc. Waga za pomocą technologii bezprzewodowej przesyła dane do internetu. Zapisane na specjalnej stronie informacje są dostępne za pośrednictwem każdego urządzenia, które ma dostęp do sieci i przeglądarki internetowej.

Inteligentna piguła
Redefinicja pojęcia "smart drug": Philips rozpoczął prace nad tabletką sterowaną automatycznie. Pomysł przypomina nieco biomechanizmy z animowanego serialu "Było sobie życie".