Jej życiem rządzi przypadek

 

Nie zostałaby pewnie modelką, gdyby koleżanki nie spłatały jej psikusa, wysyłając jej zdjęcia na konkurs Look of the Year. A ona spłatała psikusa koleżankom, zajmując w nim wysokie, drugie miejsce. Jako nastolatka nie nosiła sukienek i mnóstwo czasu spędzała na lotnisku, bo jej tata był lotnikiem. Mama ubolewała nawet, że córka tak niekobieco się ubiera Wkrótce, mając zaledwie 16 lat, poleciała do Mediolanu i Tokio, by rozpocząć karierę i stać się w efekcie top modelką. Mimo obecności na okładkach najważniejszych magazynów na świecie i lukratywnych kontraktów, mając 20 lat, zeszła z wybiegu. - Chciałam po prostu robić coś ciekawszego - wyznała.

Jej zjawiskowa twarz i idealne wymiary (86-61-89) podbiły świat mody i urzekły mistrza wśród projektantów - Armaniego. Zachwycony urodą i magnetyzmem Polki, wybrał ją na twarz swojego najnowszego zapachu Idole.

- Jej świeżość i nowoczesna uroda połączone z sensualnością tworzą mój ideał kobiety - powiedział projektant. Świat obiegła gorąca plotka, że zostając muzą Armaniego, Smutniak znokautowała samą Angelinę Jolie...

Kasia jest również docenianą za granicą aktorką. Udowodniła, że sprawdza się w kinie akcji. Może dlatego, że prywatnie lubi adrenalinę i namiętnie uprawia skoki spadochronowe. I chociaż po jej filmowym debiucie w 2000 r. w filmie "Al momento giusto" telefon milczał, wzięła sprawy w swoje ręce. Znalazła agenta i ustaliła zasadę: chodzę na castingi, a nie na kolacyjki z reżyserami. Opłaciło się. Gra teraz u samego Luca Bessona w "Pozdrowieniach z Paryża", gdzie towarzyszą jej John Travolta i Jonathan Rhys-Meyers.

 

Najważniejsze filmy

 

2010 - "From Paris with Love" -

             Caroline

2009 - "Gol 3" - Sophia Rossi

2009 - "Barbarossa" - Eleonora

2008 - "Cichy chaos" - Jolanda

2008 - "Carnbera - wielki mistrz" -

             Emilia Tersini

2004 - "Ultimo" - Anna De Rosa

2003 - "Radio West" - Iliana

2002 - "Haker" - Laura

2000 - "Al Momento giusto" - Serena

Jest słaba z matematyki, za to biegle włada trzema językami obcymi. Mieszka na wsi pod Rzymem, wraz z aktorem Pietrem Tariconem wychowują córkę Sophie. Pytana, co oznacza dla niej luksus, bez wahania odpowiada:

- Luksus to czas. A bogactwo? To czas i jeszcze wolność korzystania z niego tak, jak tylko sobie zażyczysz.        

 

Kasia Smutniak o...

 

 

byciu seksowną

 

Pierwszy raz poczułam, że jestem prawdziwą kobietą, będąc w ciąży. Czułam się wtedy bardziej seksowna i pewna siebie.

 

 

pracy modelki

 

Dobra modelka ma być sprawnie działającym manekinem. Nikt nie pyta, czy chce pić, jak się czuje, czy wszystko jest OK.

 

 

zapachu Idole

 

Przypomina mi matkę. Będąc dzieckiem, marzyłam o dniu, w którym będę na tyle dorosła, aby mieć własny zapach. Zapach sprawia, że czujesz się prawdziwą kobietą. To magia.

 

 

pięknie

 

Piękno to prostota. To cała ty - wszystko to, czym jesteś; twoje uczucia, doświadczenia, wszystko razem.

 

 

  

Opracowała: Monika Bielkiewicz-Kirschke

Zdjęcia: Serwis prasowy L'ORÉAL (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

Piotr Adamczyk
Piotr Adamczyk
Hilary Swank
Kate  Winslet
Kate Winslet
Michael C.Hall