Matty Salin to wszechstronnie wykształcony Amerykanin, który wraz z kolegami projektuje mniej lub bardziej dziwaczne i zabawne urządzenia. Jednym z nich jest budzik z podgrzewaczem bekonu. Wygląda, że Matty nie znalazł jeszcze chętnego do zainwestowania w produkcję budzika na boczek, zatem możesz być pierwszy. Namiary znajdziesz na stronie wynalazcy. Jeśli nie znasz angielskiego możesz napisać do pana Salina po włosku, francusku, a nawet po japońsku.

A jak działa ten nowatorski budzik. A tak właśnie:

Wieczorem umieszczasz w szufladce budzika zamrożony plaster bekonu, nastawisz godzinę budzenia .i udajesz się na zasłużony odpoczynek (nie zapomniawszy oczywiście o paciorku).

 

 

O wyznaczonym czasie sygnał zamiast pobudzać głośnik i wydawać dźwięki, włącza dwie lampy halogenowe, które spokojnie, przez 10 minut zajmują się bekonem.

 

 

Bekon, jak to bekon, podgrzewany zaczyna skwierczeć i wydawać zapachy. Te wydostają się na zewnątrz, trafiając również do Twojego nosa. Budzisz się przekonany, że czeka Cię spokojne niedzielne śniadanie.

 

 

Uwaga: wynalazek nie nadaje się dla wegetarian i osób wyznania mojżeszowego.

(maj)

 

Czytaj też na Logo24:

gadżety, o gotowaniu, zegarki  

Ten robot zadba o twój spokojny sen. Nazywa się wujaszek Milton i wyposażono go w kilka interesujących funkcji.

Budzikowy high-end 

Ciekawy produkt z oferty ekskluzywnej firmy audiofilskiej Bang & Olufsen. Tym razem to budzik. Oczywiście, ekskluzywny.

Pojemnik ze squeez baconem.

Portfel z bekonu

Co prawda gdy myślisz o tłustym portfelu, masz na myśli raczej portfel wypchany pieniędzmi, ale może ktoś marzy właśnie o czymś takim jak Bacon Wallet?