Kiedy uruchomimy przycisk zintegrowany z koronką, w specjalnym okienku wyraz "time" zostanie zastąpiony "chrono", a wskazówki zmienią pozycje, przygotowując się do odliczania sekund. Kiedy ponownie naciśniemy przycisk, powrócą do wskazywania aktualnej godziny. Pomiędzy funkcjami możemy przeskakiwać, nie przerywając pomiaru czasu. Skomplikowany mechanizm ekskluzywnego chronografu Mémoire składa się z ponad sześciuset części! Cena powyżej... 800 tys. zł.

 

 

Zdjęcia: materiały prasowe

 

Czytaj w Znam.to: Pojazd nostalgiczny lecz kosztowny

Czytaj też na Logo24:

 

 

  Czas na prezent 

Chronografy to najbardziej pożądane przez facetów zegarki. Dla niektórych symbol męskości i sportowego stylu, dla innych fajne zabawki, którymi można się pochwalić nie tylko na siłowni.

 

 
 

Klasyka na czasie 

Stylowy mężczyzna powinien mieć co najmniej dwa zegarki: sportowy na ekstremalne wyprawy i zwykłe wekendy oraz drugi na bardziej eleganckie okazje. Taki czasomierz musi mieć modną kopertę w rozmiarze XL i skórzany pasek. Mile widziane jest też logo dobrej marki na cyferblacie. O takim zegarku nie powiesz pogardliwie "sikor".

    Legenda głosi, że kiedy w 1944 r. Amerykanie przez pomyłkę bombardowali fabrykę IWC w Schaffhausen, jedna z bomb wpadła do biura dyrektora finansowego Otto Hellera i nie wybuchła. Niewiele myśląc, Heller zapakował dymiący jeszcze pocisk do kosza na śmieci i spokojnie wyniósł go na podwórze. Jakaś tam bomba nie mogła przecież przeszkodzić w czymś najważniejszym na świecie: produkcji szwajcarskich zegarków. 
 
 

Zegarkowa Formuła 1 

Dokładność i precyzja w mierzeniu tego, co najszybsze - taka była obsesja rodziny Heuerów. Żadna inna marka zegarków nie jest tak silnie i trwale związana ze sportem samochodowym.