Seks w trakcie miesiączki jest, oczywiście, możliwy - bo czemu nie. Co więcej, orgazm niweluje bóle menstruacyjne. Ale, z drugiej strony, kobietę można doprowadzić do szczytowania i bez stosunku, o czym dobrze wiesz. Dziewczyna może to nawet zrobić sama - i trzeba powiedzieć, że orgazm uzyskany samodzielnie jest zazwyczaj pod względem fizjologicznym silniejszy.

Ewidentnym minusem uprawiania miłości w czasie menstruacji jest kontakt z krwią. Nawet jeśli członek jest w prezerwatywie, to łatwo o przeniesienie krwi z osoby na osobę. Naturalnie, nie chodzi o to, że krew menstruacyjna jest w specjalny sposób szkodliwa czy bardziej niebezpieczna od krwi z ran. Choć i dziś wiele osób w to wierzy. Krwi menstruacyjnej przypisywano w ciągu wieków wszelakie moce. Miała kalać, leczyć z trądu, bywała dodawana do czarodziejskich napojów miłosnych, powodowała impotencję i służyła za afrodyzjak. Jej zapach faktycznie jest dla wielu mężczyzn silnie pobudzający. Niektóre kobiety sądzą, że taka kropelka pobrana bezpośrednio z pochwy i roztarta np. za uchem przyciąga uwagę facetów.

W wielu kulturach uczono mężczyzn, że stosunki z miesiączkującą kobietą są niebezpieczne, mogą doprowadzić do impotencji oraz duchowego zbrukania. Jeszcze dziś Czukcze unikają nawet spojrzenia na partnerkę w tym czasie, a ortodoksyjni żydzi żyjący w innych kulturach, starając się zachować tradycję, odsyłają kobiety na czas krwawienia do specjalnych hoteli. Powrót do domu odbywa się po rytualnym oczyszczeniu. Mahomet pił co prawda z jednego kubka z miesiączkującą żoną i nawet się do niej tulił, ale tzw. zwykli ludzie woleli wyprawiać kobiety na ten czas do osobnych chat. Chrześcijaństwo z menstruacją też radziło sobie różnie, np. lokalnie praktykowano zakaz przyjmowania komunii. Rygor utrzymał się w niektórych ortodoksyjnych kościołach prawosławnych, gdzie paniom nie wolno całować w te dni ikon.

Stosunki w trakcie miesiączki uprawiano, oczywiście, i w dawnych, dawnych czasach - a także w latach rewolucji seksualnej - i to z dużym upodobaniem. Ludziom się wydawało, że łamią następne tabu, mieli dodatkową satysfakcję, a do tego modne było wszystko, co spontaniczne i naturalne.

Teraz trend na naturę wraca. Ale i na ochronę przed wszelkimi możliwymi zakażeniami. Jeśli twoja partnerka nie ma wielkiej ochoty na seks podczas menstruacji, to chyba przyjdzie ci się z tym pogodzić. Nie każda kobieta go lubi. Z różnych powodów, także estetycznych. Widok umazianego w obsychającej krwi i innych wydzielinach penisa na podkładzie z uszarganego prześcieradła tobie może się podobać, a jej nie musi. Niektóre dziewczyny ledwo zauważają, że mają miesiączkę, dla innych to dni dużo gorszego samopoczucia połączonego z bólem. Jedne odczuwają wzmożone pobudzenie, inne wręcz odwrotnie, kompletnie tracą zainteresowanie seksem.

Spróbuj wykorzystać ten czas na rozwinięcie innych sposobów doprowadzenia jej do orgazmu - jest ich przecież całe mnóstwo. Ona także może ciebie pieścić aż do wytrysku. Naprawdę - każde z was jest w stanie przeżyć intensywne szczytowanie bez stosunku dopochwowego.

 

Tekst: Maja Koniczyna

Rysunek: Małgorzata Ślińska

 

Zobacz też na Logo24:

Co zrobić, jak nie można tego robić?

Moja dziewczyna ma ostatnio pewne problemy natury ginekologicznej.

Czy zdołam ją doprowadzić do rozkoszy w inny sposób, omijając bolące miejsca?

Słyszałem, że wiele kobiet nie chce się kochać, wymawiając się bólem głowy. Moja dziewczyna ma inny problem - ona bardzo lubi się kochać, ale powiedziała mi, że w momencie orgazmu naprawdę odczuwa silny, ostry ból głowy. Chciałbym wiedzieć, czy to się często zdarza kobietom, czy to ona jest wyjątkiem? Czy można jej jakoś pomóc? Może wystarczy, że wcześniej zażyje tabletkę przeciwbólową?

Seks przy kości

Podoba mi się dziewczyna mocno przy kości. Zamierzamy zacząć współżycie. Czy istnieją pozycje szczególnie wskazane? U znajomej pary proporcje są?dokładnie odwrotne i mają trochę kłopotów.

Od tyłu

Mam parę pytań odnośnie seksu analnego. Zaczęliśmy się w ten sposób kochać z moją partnerką. Jesteśmy oboje zadowoleni, ten rodzaj seksu sprawia nam prawdziwą przyjemność. Niestety, moja dziewczyna ma jednak poważne obawy. Jak można uprawiać seks analny, aby obie strony czerpały z niego radość?