Chyba już szukasz usprawiedliwienia dla zdrady - i wiesz, że będzie nim wredne, hasające wbrew twojej woli libido. Współżycie z ukochaną to przecież coś więcej niż redukcja napięcia seksualnego, więc inna kobieta i tak nie zastąpi żony. Weź też pod uwagę, że ona będzie w podobnej, a nawet trudniejszej sytuacji. Jeśli chodzi o erotykę - to osoba wyjeżdżająca zdaje się być w korzystniejszym położeniu. Działają na nią nowe bodźce, spotyka nowych ludzi...

Najprostszym sposobem zredukowania napięcia seksualnego jest masturbacja. Często stosowana i przez mężczyzn, i przez kobiety, na przykład gdy partner jest chory, czasowo nieobecny lub ma mniejsze potrzeby. Możecie zacząć całkiem nowy etap w waszym związku. Seks na odległość nie jest współczesnym wynalazkiem, a dzięki technice bywa dzisiaj bardzo ciekawy. Kiedyś stęsknieni kochankowie listownie umawiali się na odległe w czasie spełnienia. Teraz sprawę można załatwić szybko. Masz przecież komputer z kamerką. Namów żonę na sesję masturbacji, będziecie się wzajem oglądać. Poproś o zbliżenia. Nie zapomnij o czułościach, nie rezygnuj z rozmowy. Pobudzanie partnerki słowem i słuchanie jej opowiadań może obojgu dostarczyć nieznanych podniet. Naucz się skupiać na szczegółach, aby urozmaicać erotyczne spotkania na odległość. Możesz - przykładowo - poprosić, by na różne sposoby pieściła swoje sutki, innym razem łechtaczkę. Wariacji jest wiele. Na pewno będziesz miał całe mnóstwo własnych patentów, jeśli przestawisz się z myślenia o ascezie na kombinowanie, jak z fantazją - i z żoną! - wykorzystać ten czas.

Seks na odległość nie jest nowym wynalazkiem,a dzięki technice może być dzisiaj bardzo ciekawy.

Pamiętaj, że - przynajmniej na początku pobytu w nowym środowisku - twój organizm będzie w stanie stresu, co może powodować albo obniżenie libido do zera, albo jego wzrost. W żadnej z tych sytuacji nic nie rób na siłę. Masturbuj się tylko wtedy, gdy rzeczywiście poczujesz potrzebę. I pozwól też czasem zadziałać samemu organizmowi - nie zawsze trzeba odreagowywać w ten sposób. Poczekaj na polucje, a napięcie spróbuj zniwelować jakoś inaczej. Oczywiście, z libido można walczyć także farmaceutykami. Ale musiałbyś znaleźć specjalistę chętnego do wypisania odpowiednich leków. To trudne zadanie, jeśli jedynym wskazaniem ma być chęć uniknięcia zdrady, bo nie są to środki obojętne dla organizmu.

Lepiej skorzystaj z tych porad, dzielnie pracuj i... bawcie się dobrze.

 

Tekst: Maja Koniczyna

Rysunek: Małgorzata Ślińska

 

Zobacz też na Logo24:

Co zrobić, jak nie można tego robić?

Moja dziewczyna ma ostatnio pewne problemy natury ginekologicznej.

Czy zdołam ją doprowadzić do rozkoszy w inny sposób, omijając bolące miejsca?

Czerwona kartka

Nigdy jeszcze nie próbowaliśmy z dziewczyną uprawiać seksu podczas menstruacji. Zastanawiamy się nad tym pierwszym razem. Czy to dobry pomysł?

Chcemy, ale... nie możemy

Mamy z dziewczyną poważny problem. Próbowaliśmy się kochać, ale... Niezależnie od pozycji, jaką wybierzemy, jej pochwa zaciska się tak, że nie mogę wejść.

Przedwczesna ejakulacja

Mam za sobą pierwsze przygody seksualne. Większość stosunków nie trwała jednak?dłużej?niż?pisanie tego listu. Czy istnieje sposób na opóźnienie wytrysku?