Kraina kast, mistyki, zawiłych religii, znakomitych osiągnięć naukowych oraz biedy, o której nam się nawet nie śniło. Dla człowieka z Europy świat niemożliwy do zrozumienia, przesycony legendami i tradycjami. Inne kolory, zapachy, świątynie. I podejście do seksu również odmienne. W dodatku niejednolite, uzależnione od środowiska oraz wyznawanej religii. W Indiach można być chrześcijaninem albo czcić wielu bogów. W tamtejszej kulturze obecne są i asceza, i namiętność. Dotyczy to również erotyki, przy czym w europejskim rozumieniu to pojęcia przeciwstawne, w hinduskim zaś - uzupełniają się wzajemnie. Indyjscy bogowie prowadzą bogate życie seksualne i chętnie pokazują swe nadzwyczajne wdzięki. Czasem oddają się praktykom ascetycznym, by odnowić moc seksualną.

Zachód wciąż dokonuje prób przełożenia "Kamasutry" i tantry na swoje rozumienie świata. Jeśli chcesz zaznać choć trochę podobnej rozkoszy, rozpocznij swoją podróż od zmiany spojrzenia na siebie i partnerkę. Jesteście wiązkami kosmicznych energii i szukacie drogi do boga. Reszta to gimnastyka.

Pozycje z hinduskich sztuk miłości, które na rysunkach wydają się okrutnie skomplikowane, w rzeczywistości są dość proste do wykonania, pod jednym wszakże warunkiem: trzeba uruchomić nieco fantazji i intuicji, zapominając o technicznej stronie seksu.

 

Nektar bogini

 

W tradycyjnych hinduskich sztukach kochania zwracano dużą uwagę na fizjologiczne reakcje kobiety w trakcie podniecenia. Bardzo ceniony jest na przykład - i obdarzany w związku z tym wieloma poetyckimi określeniami - nektar bogini. Ma ponoć odżywiać cały organizm, regenerować siły psychiczne i fizyczne. Kobiety praktykujące tantrę i osiągające wielokrotne orgazmy mogą nawet kilkakrotnie w trakcie aktu doznawać tego specyficznego "wytrysku". Jeśli zdarzy się on podczas miłości oralnej, partner obserwuje coś w rodzaju smugi wilgotnej mgły, która wydostaje się na zewnątrz z dużą siłą - dlatego czasem kojarzy się to z ejakulacją. Co ciekawe, niektóre kobiety doznają tej wilgoci także w sytuacjach pozaseksualnych, na przykład gdy są czymś mocno rozradowane.

 

 

 

1. Pozycja lotosu

 

Klasyczna pozycja wzięta z tantry. Daje wrażenie bliskości, ciepła, bezpieczeństwa. Ponieważ kochankowie trwają w przytuleniu - mogą wymieniać pocałunki, pieszczoty i czułe słowa. Dodatkowy walor: bardzo głębokie zanurzenie członka w pochwie.

W tej pozycji kobieta może w specyficzny sposób sterować stosunkiem poprzez kurczenie mięśni okalających pochwę. W ten sposób osiągnie szczytowanie bez wykonywania ruchów frykcyjnych. Można też łagodnie, falująco odchylać się w przód i tył, przyspieszając lub opóźniając orgazm, w zależności od pragnień.

 

On - siada z nogami skrzyżowanymi. To nie musi być pełna, medytacyjna pozycja lotosu. Wystarczy, jeśli uda ci się usiąść po turecku.

 

Ona - siada przodem do partnera, na jego splecionych nogach, wsuwając sobie członek w pochwę. Obejmuje go udami.

 

 

 

 

2. Pozycja korzystna

 

W starohinduskiej sztuce miłości służy przede wszystkim do przedłużenia stosunku, daje partnerom możliwość poczucia wzajemnej energii, harmonizuje ich ruchy i doznania. Zazwyczaj jest tylko wstępem lub jednym z elementów aktu, potem można przejść do innej albo pozostać w niej, uzyskując orgazm - szczególnie jeśli kobieta zacznie kurczyć mięśnie okalające pochwę. Dobra dla czułych i leniwych kochanków.

 

On - siada naprzeciwko partnerki z rozchylonymi udami i ugiętymi kolanami.

 

Ona - dokładnie tak samo.

 

Po wprowadzeniu członka stykają się powierzchnią ud i pośladków, a stopy zaplątują na plecach partnera. Dodatkowo kochankowie obejmują się - za szyję i barki. W pozycji takiej można się pieścić, całować, patrzeć sobie w oczy, wymieniać wrażenia i czułości.

 

 

 

 

3. Pozycja wygodna

 

A w dodatku udrażnia przepływ energii i zbliża partnerów do zjednoczenia. Osoby uprawiające tantrę twierdzą, że to właśnie w tym ułożeniu najłatwiej o wrażenie szczególnej bliskości nie tylko z partnerem, ale i z energiami kosmosu współtworzącymi wszystko, co nas otacza.

Dochodzenie do takich wrażeń i ich przeżywanie jest jednym z celów uprawiania tantry. To rodzaj erotycznej medytacji. Konieczny wymóg: umiejętność utrzymywania erekcji przez mężczyznę. A u kobiety - zdolność do zaciskania mięśni okalających pochwę. Wbrew pozorom w tej pozycji łatwo prowadzić ruchy frykcyjne.

 

On - siada ze skrzyżowanym stopami, zgiętymi kolanami i maksymalnie rozwartymi udami.

 

Ona - siada bokiem na jego członku, mocno się przytulając. Kolana przyciąga do piersi.

 

Niektórzy nazywają to ułożenie pozycją słońca i księżyca, przy czym to mężczyzna jest słońcem, co symbolicznie pokazuje zamk-nięty krąg utworzony z jego nóg. Natomiast ona to księżyc wtulony w partnera.

 

 

 

Tekst: Aneta Radziejowska

Grafiki: Małgorzata Ślińska

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

 

Seks na wakacjach

Jak to się robi w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indiach, USA, Ameryce Łacińskiej, Francji, w samolocie, pociągu, samochodzie, na rowerze i w wodzie.

Dla większości Indie to Tadż Mahal w Agrze i rezydencje maharadżów w Radżastanie. Czyli północ. My na przekór wybraliśmy bezdroża indyjskiego południa.

I był to strzał w dziesiątkę.

 

Różne porady seksuologa 

Marzyłeś o seksie w trójkącie? Zazdrościłeś tym, którzy tak się zabawiali? Lubisz niewinnie poflirtować? Jeśli zaprzeczasz, to albo kłamiesz, albo jesteś pingwinem.