Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz własnym pasjom, Arkadiusz Walus organizuje wydarzenie, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Nie tylko dla narciarzy.

Organizatorzy gwarantują, że na PGE Narodowym będzie padał śnieg. Będzie też można założyć buty narciarskie, zapiąć wiązania i szusować pomiędzy tyczkami slalomu. Poznać ponad 80 zimowych marek.

Odbędzie się również polska premiera i wielokrotna prezentacja filmu "Streif - One Hell of a Ride". Nie zabraknie także wykładów prowadzonych przez profesjonalistów, ale dla amatorów. Jak wybrać sprzęt, jak dopasować buty, jak przygotować się do sezonu zimowego, aby nie wrócić z kontuzją. Odbędą się spotkania ze sportowcami: m.in. z Andrzejem Bargielem, Maćkiem Bydlińskim, Mateuszem Habratem i Karoliną Riemen.

Swoje prelekcje i pokazy w tym zakresie przedstawią również kolejni eksperci z "najwyższej półki". Tomasz Kurdziel (Snow&More NTN), Michał Małecki (Ski Fanatic), Krzysztof Ślęzak (Dalbello) i Maksymilian Śpiewak (Sidas). Pokaz ręcznego tuningu krawędzi nart zjazdowych i desek snowboardowych poprowadzi Jacek Antonik.

Natomiast Akademia Kusznierewicza zorganizuje podczas Snow Expo 2016 specjalną Strefę Dzieci, pełną atrakcji dla najmłodszych i młodzieży.