Impreza, która odbędzie się w Gdyni w dniach od 9 do 11 sierpnia, zalicza się do najważniejszych triathlonowych zawodów w Polsce. Dystanse na jakich odbędą się zawody muszą budzić szacunek w każdym, kogo aktywność sportowa ogranicza się do dojścia do autobusu lub tramwaju. Pływanie - 1,9 km, jazda na rowerze - 90 km, bieg - 21,1 km.

Z tą właśnie trasą, po niespełna 6 miesiącach treningów zmierzy się - pośród kilkuset zawodowców - czwórka gwiazd: Robert Rozmus, Maciej Stuhr, Borys Szyc i Piotr Kraśko.

Wiemy kim są zawodowo, ale z jakiego pułapu rozpoczynali przygotowania?

07.07.2011 MIEDZYZDROJE , ROBERT ROZMUS ROZDAJE AUTOGRAFY PODCZAS FESTIWALU GWIAZD . FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: FESTIWAL GWIAZDFot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Robert Rozmus - gra w golfa i tenisa. Ze sportem wytrzymałościowym dotychczas się nie zetknął. Piotr Netter jest zachwycony ?duchem walki? jaki drzemie w aktorze, a stan w jakim się on znajduje, określa mianem podekscytowania. Wygląda na to, że w tym przypadku o realizację planu treningowego (6 do 12 treningów w tygodniu) można być spokojnym.

10.05.2012 GDYNIA, MACIEJ SZTUHR PODCZAS KONFERENCJI NA 37 GDYNIA FILM FESTIWAL.  FOT. DOMINIK SADOWSKI / AGENCJA GAZETA    Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Maciej Stuhr - troszkę biegał, choćby półmaraton w Warszawie (czas nieco ponad 1,3 godziny). Plany treningowe pokrzyżował mu wyjazd do Francji i obecnie do Moskwy, ale zarzeka się: - Slipy wzięte, rower jest. Czekam na instrukcje sms-em lub mailem.

04.07.2005 LODZ KSIEGARNIA MPIK DZIENNIKARZ PIOTR KRASKO PROMUJE SWOJA KSIAZKE '' KIEDY SWIAT SIE ZATRZYMAL ''  FOT. MALGORZATA KUJAWKA / AGENCJA GAZETAFot. Małgorzata Kujawka / AG

Piotr Kraśko - biegł nawet w maratonach, ale teraz musi nadrobić pływanie. Podszedł do tego profesjonalnie. W zeszłym tygodniu ćwiczył w zatoce przy sporej fali. Z kamienną twarzą, choć łyknął sporo wody stwierdził: - Dam radę.

borys szycagencja gazeta fot. bartosz bobkowski

A Borys Szyc, niesforne dziecko polskiego kina? Wiadomo, że dzielnie ?pakował? szykując się do ?Wojny polsko-ruskiej?, ale to już wieki temu. W środę donosił z Mazur: - Dziesięć kilometrów biegu zrobione. We wtorek był rower. Tak z sześćdziesiąt kilometrów. Marszobieg? Odfajkowane.

Piotr Netter, dyrektor HTB 2013, nie zdradzi, kto z tej czwórki jest jego faworytem.

- Triathlon jest nieprzewidywalny. Przy dużej fali nawet dobry pływak może mieć dzień słabości. W czasie jazdy na rowerze można złapać gumę lub zgiąć felgę. Nie chcę o niczym przesądzać - zaznacza.

O przygotowanie znanych triathlonistów, którzy wystartują po raz pierwszy można być jednak spokojnym. W poprzednich edycjach zawsze kończyli zawody.

Stuhr, Kraśko, Szyc i Rozmus w gdyńskim triathlonie, sport

fot. materiały prasowe