Na drugie ma Piotr. Chwali się tym, że uczęszczając do technikum elektroniczno-elektrycznego, z sukcesami trenował zapasy. Pan od muzyki zauważył, że Grzegorz ładnie śpiewa. Zaczął od występów przy ognisku na biwakach, a wiemy, jak skończył! Popularność przyniosły mu rola Śpiewającej Bakterii i parodiowanie hiphopowych przebojów. Kto nie zna piosenki "Śpiworki"? Każdy słyszał słowa: "ja wiedziałem, że tak będzie...". Dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki! Odniósł sukces jako Pan Józek, hodowca drobiu z Chociul. Od tamtej pory już jest go pełno. Grzegorz Halama Oklasky stał się marką. Scena kabaretowa, występy w telewizji - to wszystko mało. Wkroczył do świata kina. Był głosem krasnala Knedla w komedii "7 krasnoludków. Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza". W "Wyjeździe integracyjnym" wcielił się w rolę policjanta, a w "Nie kłam kochanie" w męża jednej z bohaterek. To były tylko epizody. W tegorocznym "Polskim gównie" doczekał się jednej z głównych ról, zagrał Czesława Skandala, komornika o skłonnościach do show-biznesu.

Grzegorz Halama odpowiada na kwestionariusz Stopklatki:

Najlepszy dowcip: Stworzenie świata w siedem dni. Na pewno był przetarg wśród bogów.

Cytat z filmu, który zapadł ci w pamięć na zawsze: "Już po piętnastu minutach chciałem się z nią żenić, a po półgodzinie zrezygnowałem z ukradzenia jej torebki" - Woody Allen "Bierz forsę i w nogi".

Tylko jeden serial, który zabrałbyś na bezludną wyspę: "Breaking Bad"

Pierwszy film, na który poszedłeś do kina z dziewczyną: Lynch "Głowa do wycierania".

Najlepsza rada, jaką dostałeś od kogoś: "Mówię ci, nie jedz tego!".

Nad czym się nie zastanawiasz? To tak jakby spytać: O czym właśnie nie myślisz? Nie zastanawiam się nad słowami koreańskich przywódców.

Co robisz, kiedy występ jest klapą? Poprawiam teksty.

Wolisz oglądać film w samotności czy z kimś? Z kimś, kto nie gada w trakcie.

Bohater filmu, z którym poszedłbyś na piwo? Superman, ale musiałby być w stroju.

Film, który cię zdenerwował? Pewnie jakaś polska komedia, o której pisano, że rewelacyjna.

Woody Allen czy Quentin Tarantino? Za takie pytania powinno się iść do więzienia.

Samochód marzeń: Auto Fantomasa.

Moja kobieta musi mieć... Dobre ubezpieczenie na życie.