"Walentynki - poczuj miłość do zakupów" - tak brzmi hasło reklamowe jednego z centrum handlowych w Warszawie i właściwie... idealnie oddaje charakter 14 lutego. Walentynki dużo bardziej przypominają dziś święto kupowania niż święto zakochanych, nawet jeśli to z myślą o nich (ukochanych) tłumy przetaczają się przez galerie handlowe. W szale zakupów kupują partnerom czy partnerkom pluszowe misie, poduszki w kształcie serca, słodkie lizaki, balony i seksowną bieliznę, czyli typowe gadżety z oferty walentynkowej. Choć zdecydowanie nie są to produkty z najwyższego sortu.Bielizna
W Lidlu znajdziemy zestaw satynowej bielizny za 33 zł i klapki z kolorowym puszkiem za 29,99 zł. Czyli 66 zł i mamy sexy komplecik. Tylko, czy bielizna z dyskontu to trafiony prezent? Dla pań, które na co dzień chodzą w bieliźnie Triumpha, na pewno nie (wskazówka dla panów!). Inne panie jednak też mogą czuć się rozczarowane. W końcu to prezent - wolałybyśmy, żeby nie był najtańszy.

Może więc zamiast całego kompletu lepiej kupić eleganckie majtki? Cena: 39,90 zł
Wskazówka - upewnijmy się wcześniej, jaki rozmiar nosi nasza partnerka, bo prezent w postaci wielkich, za dużych majtek mógłby zostać przez nią źle odebrany.

Pluszaki
Gdy prowadziliśmy sondę, pytając czego najbardziej nie chcielibyście dostać na walentynki, ok. 30 proc. kobiet odpowiadało - byleby nie misia! Pluszaki to jednak numer jeden wśród produktów walentynkowych oferowanych w sklepach. Niektóre zabawki są delikatnie mówiąc mało gustowne i wcale nietanie. Za takie malutkie misie trzeba zapłacić 21,99 zł. Niewielki rozmiar jest chyba największą ich zaletą. Przynajmniej zmieszczą się do szuflady...

Poduszki w kształcie serc

Zaraz obok misiów są oczywiście poduszki w kształcie serc. W hipermarketach i dyskontach kosztują od 9 do kilkunastu zł.W internecie są jeszcze o wiele bardziej bublowate prezenty walentynkowe. Na portalu aukcyjnym Allegro znajdziemy bransoletki ze sztucznego złota z napisem Love, serce na baterie świecące w różnych kolorach, stringi za złotówkę, bukiet sztucznych róż czy ubranko-ocieplacz na... penisa. Choć są też inne propozycje, np. mydlane płatki róż do kąpieli, 2 eleganckie kieliszki i wino San Valentin.