Dobrze jest łączyć różne style, źle - starać się wyróżniać na siłę. - Granatowe dżinsy, biała koszula, bawełniana beżowa marynarka z poszetką w kieszonce i brązowe buty na skórzanej podeszwie to przykład tzw. sportowej elegancji - podpowiada Krzysztof Łoszewski, stylista i autor książek o ubraniach.

Elegant nie boi się dziwacznych z pozoru połączeń, np. sportowych butów z wąskimi garniturowymi spodniami, koszul z nadrukami. Jest otwarty na wzory i kolory. Kombinuje z wzorzystymi poszetkami i graficznymi muszkami, podwija nogawki pokazując kolorowe skarpety. Zawsze ma czyste buty i zna podstawowe zasady dress codu: marynarka musi być dopasowana do sylwetki, spodnie nie mogą być za krótkie, a czarny garnitur nie pasuje na przedpołudniowe spotkanie, a bojówki są niedopuszczalne w teatrze.

Jako przykład współczesnych elegantów Brylski podaje aktorów Jareda Leto i Ryana Goslinga, którzy eleganckie garnitury noszą w nieco nonszalancki sposób. Nieźle wypada też znany z zamiłowania do ekstrawagancji Pharrell Williams (na gali Oscarów wystąpił w krótkiej wersji spodni do garnituru), a z polskiego podwórka Mateusz Kościukiewicz ("W imię..") i Mateusz Banasiuk ("Płynące wieżowce").