Test dostępny jest na portalu Pottermore.com - można go wypełnić po uprzednim zarejestrowaniu się. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, niektóre z nich wymagają jednak chwili zastanowienia - dotyczą głównie naszych upodobań, cech charakteru i temperamentu. Na końcu tiara wskazuje, do którego domu w Hogwarcie - Szkole Magii i Czarodziejstwa - powinniśmy należeć: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw czy Slytherin.Ever wondered which Hogwarts house you would be in? You can now be sorted and have a wand choose you on Pottermore: https://www.pottermore.com/

Posted by Pottermore on  28 styczeń 2016


Niektórzy użytkownicy bywają jednak zawiedzeni wynikami tekstu - wielu z nich chciało należeć do Gryffindoru, a zatem do tego samego domu, do którego należeli główni bohaterowie cyklu: Harry Potter, Ron Weasley i Hermiona Granger.

"Jestem w Hufflepuffie, jak mogę powtórzyć test? Chciałabym należeć do Gryffindoru!" - napisała jedna z internautek na facebookowym fanpage'u Pottermore. Szybko jednak uzyskała odpowiedź od administratorów: "Niestety, decyzje Tiary Przydziału są ostateczne. W historii było wielu wybitnych ludzi wywodzących się z Hufflepuffu - m.in. Newt Scamander".