16-letni Brooklyn Beckham ma już na koncie współpracę ze znanymi markami np. został twarzą polskiej marki Reserved. Syn znanych rodziców poszedł teraz o krok dalej. Z modela postanowił przeobrazić się w fotografa. Ułatwiła mu to marka Burberry, która zaproponowała mu współpracę.Mocne słowa krytyki

To szokujące, bo Brooklyn Beckham nie ma w dziedzinie fotografii żadnego doświadczenia. Ma 16 lat i dotychczas jedynie wrzucał zdjęcia na Facebooka czy Instagram. Branża nie szczędzi mu słów krytyki. Chris Floyd, fotograf mody politykę firmy w wywiadzie dla "The Guardian" nazwał "deprecjonowaniem zawodu fotografa" i stwierdził, że także Brooklyn "zaprzecza wszystkiemu, o co walczyli jego rodzice". Według fotografa jego rodzice ciężko pracowali na swoją pozycję, a 16-latek tylko z tego korzysta. Stwierdził, że to wygląda jak nepotyzm. W podobnym tonie wypowiedział się Jon Gorrigan, fotograf pracujący m.in. dla "Esquire".

Chłopak ma oko

Marka Burberry stwierdziła, że Brooklyn "ma świetne oko do obrazu, potrafi doskonale wykorzystać Instagram jako platformę swoich działań". Także sam 16-latek prezentuje z dumą siebie podczas pracy przy sesji. Wrzucił już pierwsze zdjęcia na Instargam i Twittera.