Do wizyty w małym lokalu zachęcać ma cena - 6 zł za cappuccino. Nie będzie ona dostępna dla każdego klienta, ale osoby, która na smartfonie posiada aplikację Projekt Rebel i za jej pośrednictwem zamówi napój płacąc punktami.Pierwsza promocyjna transza punktów kosztuje 20 zł za 10 sztuk. Największa paczka punktów dla kawowego smakosza to 50 punktów za 99 zł. Jeden punkt ma wartość 2 zł. Za espresso trzeba zapłacić 2 punkty, za cappuccino 3 punkty, a za chemex 4 punkty. Jednorazowo za pomocą aplikacji można zamówić więcej niż jedną kawę. Ceny wszędzie są takie same, bez względu na to, do której z działających w ramach aplikacji kawiarni się udamy. Na razie na liście znajduje się 27 warszawskich lokali. Za kilka tygodni dołączą do nich kawowe miejsca z dwóch innych miast.

Projekt Rebel gwarantuje, że kawa oferowana przez aplikację jest bardzo dobra. Zanim kawiarnia znajdzie się w aplikacji, jest ona testowana przez smakoszy między innymi z Praskiej Palarni Kawy, którzy przeprowadzają tzw. próbę espresso, sprawdzając jakość kawy, a w razie czego pomagają też odpowiednio ustawić parametry młynka i ekspresu tak, by poprawić smak napoju.

Zakupione w aplikacji punkty ważne są przez 30 dni. Jeśli ich nie wykorzystamy, są blokowane do momentu ponownego doładowania konta. - Aplikacja nie jest kolejną akcją rabatową. Jest skierowana do osób, które chciałyby pić dobrą kawę codziennie, o ile byłaby ona w rozsądnej cenie - mówi Łukasz Kosman, twórca aplikacji Projekt Rebel.

A skąd cena 6 zł? Z badań przeprowadzonych przed premierą aplikacji wynika, że 6 zł to cena, jaką bylibyśmy w stanie zapłacić za kawę w kawiarni, kupując ją parę raz w tygodniu. Z kolei cena 4 zł i poniżej budziłaby naszą podejrzliwość odnośnie jakości napoju.

Aplikacja projekt Rebel jest dostępna na IOS i Androida.