Para zdecydowała się na testy, przypuszczając, że dzieci mógł pomylić szpital, w którym bliźniaki przyszły na świat. Wyniki przeprowadzonego w klinice w Hanoi, stolicy Wietnamu, wprawiły rodziców w konsternację. Okazało się, że chłopcy są rodzeństwem, ale mają różnych ojców.O sprawie informuje telewizja CNN. Dziennikarze nie podają jednak szczegółów, czy znana jest tożsamość drugiego ojca. Matka chłopców na ten temat milczy.

- Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko, ale mieliśmy już takie sytuacje w historii medycyny - powiedział wietnamskiej agencji informacyjnej VNS Le Dinh Luong, prezes Wietnamskiego Stowarzyszenia Genetyków. Podobny przypadek zdarzył się w zeszłym roku w USA. Sąd z New Jersey nakazał mężczyźnie płacić alimenty na dziewczynkę, jedną z sióstr bliźniaczek, podczas gdy nie był on ojcem drugiego dziecka.

Kilka lat temu także w Polsce odnotowano taką sytuację, gdzie konkubent matki został ojcem córki, a mąż ojcem syna. To, że bliźniaki mają dwóch ojców, związane jest z długością życia komórek rozrodczych. Komórka jajowa może przeżyć od 12 do 48 godzin, nasienie w ciele kobiety może przeżyć nawet do dziesięciu dni.

Jeśli w czasie dni płodnych kobieta odbywa stosunek z dwoma partnerami, a w czasie owulacji jej organizm wyprodukuje dwa jajeczka, to mogą być zapłodnione różnym nasieniem, jeżeli kobieta podczas owulacji w krótkim odstępie czasu ma więcej niż jednego partnera.