Od dawna słyszeliśmy zapewnienia, że "Resident Evil 7" będzie spełnieniem marzeń najwierniejszych graczy, a więc swego rodzaju powrotem do korzeni - zarówno jeśli chodzi o fabułę jak i rozgrywkę. Jeszcze nawet przed tegorocznymi targami E3 sam Serkan Toto (guru nie tylko na azjatyckim rynku gier video) podsycał atmosferę, twierdząc, że tytuł rzeczywiście spodoba się fanom pierwszych części serii.

Tymczasem po ujawnieniu premierowych fragmentów z rozgrywki w "Resident Evil 7" ci sami fani, którzy mieli piać z zachwytu - solidnie się rozczarowali. Zwiastun - jak stwierdził portal Gamezilla.pl - sprawiał wrażenie, jakby gra za wszelką cenę chciała wyłącznie podpiąć się pod popularną serię, bo poza tytułem i ogólną atmosferą grozy, nie łączyło go z klasycznymi odsłonami nic.

I gdy już się wydawało, że "Resident Evil" może podzielić los innego kultowego azjatyckiego tytułu, a więc "Metal Gear Solid" (zapowiedzi najnowszej części, delikatnie mówiąc, nie przypadły fanom do gustu), producent wypuścił TEN zwiastun. Jest klimatycznie, ciekawie, a co najważniejsze materiał daje nadzieję, że będziemy drżeć nie o ostateczny kształt produkcji, ale - ze strachu.