Mózg człowieka każdej nocy rejestruje wiele obrazów i informacji. Encyklopedyczny opis snu mówi, że jest to "stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, cyklicznie pojawiający się i przemijający w rytmie okołodobowym, podczas którego następuje zniesienie świadomości (za wyjątkiem świadomego snu) i bezruch.". Jednym słowem proces spania jest bardzo złożoną "funkcjonalnością" człowieka, a jeszcze bardziej skomplikowanym wydają się być marzenia i różne złudzenia senne. Każdy człowiek na swój sposób je przeżywa i tworzy każdej nocy niepowtarzalne historie na bazie swoich prywatnych przeżyć. Wiele osób, w tym naukowców wierzy, że wyraźne symbole zawarte w naszych snach mają znaczenie i warto je odnosić do naszego realnego życia. Dzięki temu możemy odkryć nowe informacje o samym sobie, zrozumieć znaczenie pewnych zdarzeń, a podobno nawet przewidzieć sytuacje z przyszłości. Dla tych, którzy doceniają wartość marzeń sennych i chcą poznać ich znaczenie powstał serwis Senbolika.com.Twórcy tego strony udostępnili jedyny w swoim rodzaju sennik. Każdy użytkownik znajdzie w nim ogromną ilość symboli, a dla każdego z nich została przygotowana interpretacja.

Po senniku można poruszać się na kilka sposobów - wpisując w wyszukiwarce symbol bądź przeglądając je posortowane alfabetycznie. Sny umieszczone w serwisie zostały także podzielone na specjalne kategorie np..: miłosne, wojenne, śmieszne, kostiumowe, tajemnicze, niedokończone lub abstrakcyjne. Jedna z użytkowniczek tak opisała swój sen w kategorii Tajemnicze: "Śniło mi się, że znalazłam się w dziwnym budynku, który miał przezroczyste, szklane ściany. Byłam tam sama, ale po chwili usłyszałam płacz dziecka. Chciałam odnaleźć maleństwo i sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. I zaczęłam w niesamowity sposób przechodzić przez ściany. Przechodzeniu przez kolejne ściany towarzyszyło dziwne uczucie jakbym przechodziła przez wodę, ale taką suchą i ciepłą. Przechodziłam tak przez kolejne ściany, wszystkie pokoje były puste, a płacz dziecka był coraz głośniejszy (.)". Finał tej sennej opowieści możecie znaleźć na stronie snu " Dziecko za szkłem".

Co odróżnia witrynę Senbolika.com od innych senników dostępnych w internecie? Każdy śpioch może ocenić, czy wirtualna interpretacja snów spełniła się w jego życiu. Na tej podstawie budowana jest sprawdzalność sennika, która świadczy o jego jakości. Dzięki Senbolice od razu można przekonać się, jaka jest procentowa szansa na spełnienie się proroctwa we własnym realnym życiu.

Interpretując sen należy pamiętać, że ma one indywidualne znaczenie w kontekście konkretnej osoby. Dostępne senniki coraz częściej dzielą również hasła w kontekście sytuacji. Specjaliści zajmujący się tematyką snu i marzeń sennych twierdzą, że tworzenie własnego sennika jest dobrym sposobem by poznać własną osobę. Ponieważ rzadko kiedy jesteśmy w stanie zapamiętać sen, zaraz po przebudzeniu zaleca się poleżenie w łóżku celem przypomnienia sobie o czym śniliśmy i poskładania tego w logiczną całość. Kolejnym etapem jest skrupulatne zapisanie tego snu - najlepiej w osobnym zeszycie, który stanie się sennikiem. Następnie można zapisywać również odzwierciedlenie i odniesienie odbytych snów do rzeczywistości. Na podstawie długotrwałych obserwacji i prowadzonego notatnika można starać się nauczyć odczytywać symbole z własnych snów. Kolejnym etapem jest próba rozszyfrowania tych symboli i zredagowania osobistego sennika, w tradycyjnej (słownikowej) formie. I właśnie w tym miejscu można skorzystać z wirtualnych senników, które to bardzo ułatwiają poszukiwania znaczeń danych symboli występujących w snach.

Senbolika.com spełnia także rolę serwisu społecznościowego, dzięki któremu razem ze swoimi znajomymi można bawić się w rozszyfrowywanie zagadek sennych. Każdy użytkownik może także ocenić to, jak bardzo podoba mu się to, co napisali znajomi oraz inni internauci udzielający się na łamach serwisu. Jeśli sen nie zdobędzie uznania internautów mogą ocenić go na 1, jednak jeśli stwierdzą, że warto go promować na głównej stronie serwisu - mogą ocenić go na 10 punktów. Co więcej, pod każdym snem można zamieścić komentarz. Można też wcielić się we wróżkę i zaproponować swoją interpretację danego snu.