Zawsze nienagannie ubrany i niesamowicie skoncentrowany na swojej pracy. Bywa nawet, że kiedy nagrywa na imprezach materiały do swojego programu w TVN, nie rozpoznaje znajomych. Złośliwi żartują, że wolałby nagle rozpłynąć się w powietrzu niż źle wypaść. Perfekcjonista, który od dziecka chciał być inny. Jak przyznał w wywiadzie dla "Party", już kiedy był mały, chciał być ?jakiś?. Zarówno pod względem zachowania, jak ubioru. - Przyznaję się: zawsze lubiłem zwracać na siebie uwagę - mówi.

Rzeczywiście, skutecznie mu się to udaje. Jego dopracowane w każdym szczególe stylizacja zwróciły najpierw naszą uwagę, a potem Waszą. I tak Olivier Janiak został Stylowym Mężczyzną Maja Logo24. Jak on sam określa swój styl? - Jednym słowem: mój. Inny, zależny od okazji, sytuacji, nastroju. Zawsze jednak ma mi sprawiać przyjemność i zawsze jest mój - przyznaje w rozmowie z "Galą". Janiak rzadko udziela wywiadów. Nie jest wylewny. Nie trzeba jednak być wyjątkowo spostrzegawczym, by uznać, że moda go kręci. Dziennikarka "Gali" zaryzykowała nawet stwierdzenie, że on zawsze wygląda tak, jakby wyszedł prosto od stylisty. - W powiedzeniu: jak cię widzą, tak cię piszą, jest dużo prawdy. Znam siłę wizerunku i bawię się ubiorem. Dostosowuję go do nastroju i sytuacji - stwierdza rzeczowo Janiak.

Jednak i nawet jemu przytrafiła się modowa wpadka. - Kiedyś poszedłem do polskiej ambasady w Paryżu ubrany w wyciągniętą koszulę i beret. Wyglądałem awangardowo, ale nieodpowiednio do sytuacji - wspomina. Na szczęście wyciągnął wnioski z tej sytuacji i jak dotąd, taka wpadka mu się już nie przydarzyła. - Nie chcę się tak więcej czuć - zapewnia w "Gali".

Olivier Janiak wymaga dużo od siebie i innych. Styl polskich celebrytów i polityków ocenia niezwykle krytycznie. Jego zdaniem, większość znanych mężczyzn ubiera się średnio. - Najwyższej światowej półki eksperymentatorem jest Robert Kupisz, stylista fryzur. Megatwórcza osoba. Świetnie ubrany jest Arkadiusz Likus, właściciel sklepów ze znakomitymi markami. Genialny jest Grzegorz Kasperski, projektant. Gdyby ubierał nie kobiety, a facetów i to tak jak siebie, podbiłby świat. Z postaci telewizyjnych Maciek Kurzajewski, pomijając może jego oprawki - ocenia w wywiadzie dla "Gali".

Z polityków, jego uwagę zwrócił minister Radosław Sikorski. - Bardzo dobre kołnierze koszul, garnitury nie są płachtami zarzuconymi na ciało. Mężczyzna, którego się zauważa, nie tylko przez to, co mówi, ale też jak wygląda.

Gala 20.lecie firmy ROSSMAN, restauracja CONCEPT, Vitkac, 23.05.2013, fot. WBF/Piotr PodlewskiWBF

 

A czyj styl zwrócił Waszą uwagę? Piszcie na adres:

stylowymezczyzna@logo24.pl

Nie zapomnijcie wysłać linka do zdjęć z waszym kandydatem!

Angelika Swoboda