Czas Start

Pobudka: 8:00. Może wydawać się, że to niezbyt wcześnie, ale trzeba mieć na względzie, że Michał poprzedni dzień, jak większość zresztą, zakończył porządnym wyciskiem dla swojego ciała. Śniadanie, 5 godzin prób i treningów na sali tanecznej. Następny przystanek to różne historie zawodowe, obiad, siłownia, by w okolicach 18 rozpocząć 3.5 godziny zajęć w charakterze pedagoga. Majk uczy również dzieciaki tańca. Późny wieczór to czas na przygotowanie kolacji i posiłków na następny dzień. Intensywnie?

Bez wątpienia. Jednak Michał nie narzeka i podsumowuje: - Najlepsze w mojej pracy są nieustanne nowe wyzwania oraz projekty, poznawanie ciekawych miejsc i ludzi. Nowe doświadczenia i emocje, które towarzyszą mi każdego dnia. To również możliwość nieustannego rozwoju siebie. Ciągły ruch i zmiana - podsumowuje.

Czas dla siebie

Czy w takim tempie można znaleźć chwilę na relaks? Sam zainteresowany bez żalu wzrusza ramionami i z uśmiechem mówi, że czas wolny to dla niego dobro luksusowe. Po czym doprecyzowuje: -- Tak naprawdę jestem w nieustannym "biegu". Jeśli jednak znajdę chwilę dla siebie, staram się ją poświęcić na regenerację swojego ciała i umysłu.

Nie bez powodu wspomina o występie Salvadora Sobrala na jednym z największych, tegorocznych konkursów muzycznych w Europie. Spokojny głos Portugalczyka z pewnością sprzyja odbudowie sił. Podobnie jak kuchnia azjatycka, za którą Majkel przepada. Co jeszcze lubi? -- Taras widokowy PKiN. sam szczyt i widok na miasto. To refleksyjna i inspirująca panorama. Michał czerpie również wenę od swoich wzorów zza wielkiej wody z dziedzin sportu, muzyki i tańca. Wśród nich znajdują się aktor i były wrestler Dwayne Johnson, raperka Missy Elliot, choreograf Matt Steffanina i najważniejsza postać, łącząca dwa ostatnie światy: ponadczasowy Michael Jackson.

Gdy zmieniamy wątek na przeciwstawny biegun i pytamy o nieprzyjemne rzeczy lub te, których się bał w dzieciństwie, Majk zdecydowanie i ze spokojem odpowiada: - Samotność. Od dzieciństwa otaczało mnie dużo ludzi. Pochodzę z trójdzietnej rodzinny. Od dziecka chodziłem z mamą na salę, gdzie również była grupa ludzi, w szkole miałem pełno przyjaciół. Lubię ludzi, jestem osobą towarzyską. Nie lubię samotności.

Żeby nie zakończyć rozmowy w pochmurnych nastrojach, dopytujemy o skojarzenia z Warszawą. Majkelowi odpowiedź przychodzi z łatwością: - Duża, energiczna, z możliwościami.

Popatrzyliśmy na siebie; te przymiotniki idealnie pasują też do Michała.

#TakeTime

Majkelowi w codziennych wyzwaniach towarzyszy Timex Fairfield TW2R26100.