Emocji na pewno nie zabraknie, bo swoje uczestnictwo w zawodach zapowiedziała Karolina Winkowska, ubiegłoroczna triumfatorka Pucharu Świata we Freestyle`u. Karolina kilka dni temu na hiszpańskiej Tarifie potwierdziła swoją wysoką formę zwyciężając po raz trzeci w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata, jednocześnie umacniając się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. Konkurentki Karoliny z pewnością mają się czego obawiać.

 

Wśród panów startujących w konkurencji Freestyle, rywalizacja też będzie zacięta.  Przekonamy się czy Marek Rowiński odnalazł formę z ubiegłego roku i skutecznie przeciwstawi się zwycięzcy poprzednich zawodów w Rewie, Posito Martinezowi. Wiele do powiedzenia będą mieli też będący w tym roku w doskonałej formie Victor Borsuk, bracia Issel oraz Denis Żurik.

 

W konkurencjach Formuła Kite i Foil Racing spodziewać się można bardzo dobrej dyspozycji Maksa Żakowskiego i Tomka Janiaka, którzy przyjadą do Łeby bezpośrednio z zawodów Mistrzostw Świata. Na międzynarodowych zawodach szczególnie dobrą formę prezentował Błażej Ożóg, co daje gwarancje obejrzenia świetnego widowiska.

 

Pula nagród w całym cyklu zawodów wynosi 110 000 zł. Nagrody ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford, a także: North Kiteboarding i Ion, Aztorin, GoPro, Evokaii.

 

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl


Program zawodów:

1 dzień zawodów 24 lipiec (piątek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00       Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

 

2 dzień zawodów 25 lipiec (sobota)

9:00 Skippers meeting

9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

 

3 dzień zawodów 26 lipiec (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów

9:00 Skippers meeting

9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów