Partia Demokratyczna, jak zwykle z resztą, mogła liczyć na większe poparcie wśród ludzi z pierwszych stron gazet - nie jest tajemnicą, że osoby znane od zawsze chętniej garnęli się do Demokratów. Ale i Republikanie mają wśród gwiazd swoich mocnych przedstawicieli, którzy nigdy nie kryli się ze swoim poparciem. Takim przykładem jest chociażby Clint Eastwood, który podczas konwencji GOP w 2012 roku odegrał osobliwą scenkę, w której przemawiał do pustego krzesła (w domyśle: Baracka Obamy). Również w tym roku Brudny Harry otwarcie wsparł republikańskiego kandydata, Donalda Trumpa.

Którzy celebryci stanęli po stronie Clinton, a którzy po stronie Trumpa?

HILLARY CLINTON

1. Britney Spears. Piosenkarka nazwała Clinton "inspirującym i pięknym głosem kobiet z całego świata". Wsparcie Spears było o tyle zaskakujące, że artystka formalnie jest zarejestrowana jako wyborczyni Partii Republikańskiej.
2. Cher. Kilka dni temu artystka zaśpiewała podczas wiecu, mającego na celu wsparcia kampanii kandydatki Demokratów. Wcześniej Cher nazwała Trumpa idiotą i porównała do Adolfa Hitlera.
3. Matt Damon. Aktor w wywiadzie dla magazynu "Town & Country" tak tłumaczył swoje poparcie dla Hillary Clinton: "ona rozumie problemy stawiane nam przez świat: zarówno te dotyczące międzynarodowego bezpieczeństwa, jak i przestrzegania praw człowieka". W innych wypowiedziach Damon przyznawał, że boi się wizji prezydentury Trumpa.
4. George Clooney. Aktor, wraz z żoną, bardzo zaangażował się w zbiórkę pieniędzy dla Clinton. 
5. Richard Gere. Również wsparł finansowo kampanię demokratycznej kandydatki. O samej Clinton mówił tak: "może nie potrafi zaprezentować wszystkich swoich atutów - bo nie jest typem przebojowej celebrytki - ale atuty z pewnością ma. Popełnia błędy, ale jest przygotowana do pełnienia urzędu prezydenta". 
5. Snoop Dogg. Słynny raper wielokrotnie powtarzał, że chętnie zobaczyłby kobietę na najważniejszym stanowisku w kraju, dlatego - zagłosuje na Hillary Clinton.
6. Leonardo DiCaprio. Dla aktora niezwykle ważna jest kwestia zmian klimatu i globalnego ocieplenia. Była sekretarz stanu wielokrotnie popierała postulaty DiCaprio w tym zakresie, teraz aktor rewanżuje się, wspierając jej kandydaturę.
7. Will Ferrell. W klipie opublikowanym w mediach społecznościowych przez Demokratów, Ferrell zachęcał młodych do odłożenia smartfonów i zagłosowania na Hillary Clinton.
8. Tom Hanks. Kiedy aktor został zapytany o to, co mogłoby się stać, gdyby Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych, ten odpowiedział: "to byłby jeden z najczarniejszych dni w historii ludzkości".
9. Kim Kardashian West. Celebrytka jakiś czas temu opublikowała na Instagramie selfie, w którym przyznała, że uwielbia słuchać wywodów Clinton (na zdjęciu jest również, oczywiście, Kanye).
10. Sarah Jessica Parker. Podczas koncertu "Stronger Together" - wydarzeniu wspierającego kandydaturę Hillary Clinton - aktorka wykonała, razem z Andreą McArdle, wielki przebój: "Tomorrow" z brodwayowskiego musicalu "Annie".
11. Amy Schumer. Swoje wsparcie Schumer ogłosiła w charakterystyczny dla siebie sposób - publikując w mediach społecznościowych zdjęcie z odcinka "The Ellen DeGeneres Show", w którym wystąpiła razem z Clinton (artystka paradowała w kusym wdzianku).
12. Katy Perry. Artystka wielokrotnie wspierała kandydatkę Demokratów. Kilka dni temu wystąpiła podczas darmowego koncertu promującego Hillary Clinton. Na scenie pokazała się w niebieskiej sukni. Gdy obok Perry stanęła główna zainteresowana, wokalistka zaprezentowała ogromny napis na plecach: "jestem tu z panią prezydent".
13. Jennifer Lopez. Piosenkarka zaprosiła Clinton na jeden ze swoich koncertów. Zapowiedziała kandydatkę słowami: "Teraz jesteśmy na rozstaju i musimy wybrać właściwą drogę. Drogę do przyszłości. Mamy osobę, która nas tam zaprowadzi, to wielki zaszczyt, że mogę ją przedstawić. Panie i panowie, pierwsza kobieta prezydent Stanów Zjednoczonych, Hillary Clinton!"
14. Oprah Winfrey. Dziennikarka wielokrotnie wspierały demokratyczną kandydatkę. Niedawno zrobiła to ponownie, kierując swoje słowa do niezdecydowanych wyborców: "nie musicie lubić Clinton. Ale jeśli lubicie swoje państwo, wybór jest tylko jeden".
15. Beyonce. Wsparcie popularnej wokalistki zostało nawet jednoznacznie odnotowane przez Donalda Trumpa, który w odpowiedzi na poparcie udzielone Clinton przez Beyonce powiedział: "nie zależy mi na takim wsparciu. Nie muszę przyprowadzać ze sobą J.Lo lub Jaya Z".
16. Eva Longoria. Aktorka wraz z m.in. Sią oraz Rachel Platten zaśpiewała dla Hillary Clinton utwór "Fight song".
17. Kendall Jenner. Celebrytka umieściła na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje w koszulce z wizerunkiem Clinton.
18. Salma Hayek. Wyborcy latynoamerykańscy prawdopodobnie przesądzą o wyniku nadchodzących wyborów. Do nich skierowane są słowa Salmy Hayek, która namawia do głosowania na kandydatkę Demokratów: "Możemy udowodnić, że jesteśmy liczącą się społecznością! Zagłosujmy na Hillary Clinton!"
19. Robert De Niro. Aktor tak opisał demokratyczną kandydatkę: "Myślę, że dobrze spełniła swoje obowiązki i zasłużyła na to, by pokierować krajem".
20. Meryl Streep. Aktorka kilkukrotnie mówiła o podobieństwach, jakie łączą je z Hillary Clinton. A gdy wystąpiła na konwencji Demokratów, zrobiła absolutną furorę: przyodziana w amerykańską flagę, entuzjastycznie komplementowała byłą sekretarz stanu.

DONALD TRUMP

1. Jon Voight. Zdaniem ojca Angeliny Jolie, wygrana Clinton to zagrożenie dla wolności religijnej w Stanach Zjednoczonych. W opublikowanym w mediach społecznościowych filmie, aktor twierdził, że "Ameryka była terenem wolności, a stała się terenem tyranii". I przekonywał do głosowania na Trumpa.
2. Kid Rock. O swoich sympatiach politycznych, muzyk poinformował świat na łamach magazynu "Rolling Stone". Rocka przekonał biznesowy dorobek republikańskiego kandydata.
3. Azealia Banks. Piosenkarka twierdzi, że Clinton traktuje czarnoskórych amerykanów jak dzieci. Na swoim Twitterze napisała, że bardzo pragnie zwycięstwa Donalda Trumpa.
4. Tila Tequila. Celebrytka popiera opinię Trumpa dotyczącą rosyjskiego zaangażowania w Syrii.
5. Mike Tyson. Kontrowersyjny bokser przyznał: "Spróbujmy czegoś nowego. Zacznijmy traktować nasz kraj jak przedsięwzięcie biznesowe, gdzie kolor skóry nie ma znaczenia. Lubię Trumpa, powinien zostać kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych".
6. Dennis Rodman. Koszykarz przyjaźni się z Trumpem od wielu lat, trudno więc, żeby w wyścigu o prezydencki fotel wspierał Hillary Clinton.
7. Hulk Hogan. Gwiazda wrestlingu jednoznacznie wsparła kandydaturę Trumpa - Hulk przyznał, że chciałby się zaprzyjaźnić z kontrowersyjnym biznesmenem. 
8. Gene Simmons. Współzałożyciel kultowej grupy KISS stwierdził, że Donald Trump jest najbardziej autentycznym politycznym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek widział.
9. Sylvester Stallone. W wywiadzie dla magazynu "Variety", Sly przyznał, że kocha Donalda Trumpa, którego określił "wspaniałym". Aktor rzadko angażuje się politycznie, ostatni raz w tak wyraźny sposób wziął udział w kampanii prezydenckiej w 2008 roku, kiedy poparł republikańskiego kandydata - Johna McCaina.
10. Bruce Willis. Kiedy John McClane ze "Szklanej pułapki" wystąpił w programie "The Tonight Show" w czapce z hasłem wyborczym Trumpa ("Make America Great Again") nie było jeszcze wiadomo, czy aktor rzeczywiście wspiera republikańskiego kandydata czy kpi. Jego późniejsze wypowiedzi - dotyczące niechęci wobec rządku - mogą świadczyć o tym, że Willis jednak wspiera kontrowersyjnego prezydenta.
11. Clint Eastwood. Brudny Harry poparł Trumpa, dosadnie argumentując swój wybór. Aktor powiedział magazynowi "Esquire", że jest "przeciwko pokoleniu ciot" ponadto twierdził, że republikański kandydat jest jedynym politykiem, któremu "o coś chodzi".