37-letni zawodnik (obecnie strzegący dostępu do bramki Bournemouth) w kadrze wystąpił 64 razy. Debiutował w 2004 roku w spotkaniu z Irlandią (0:0), a ostatni występ zanotował kilka miesięcy temu podczas towarzyskiej potyczki ze Słowenią (1:1).

"Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że podjąłem decyzję, którą nosiłem w sobie od pewnego czasu. Ze względu na zdrowie i już "podeszły" wiek oraz konkurencję, która pozwala spać spokojnie" - uzasadnił swój wybór jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii.

Kibice zapamiętają go nie tylko z świetnych występów w narodowej reprezentacji, ale również m.in. z gry w Celticu Glasgow, gdzie swego czasu - razem z Maciejem Żurawskim - decydował o sile zespołu. Później grał m.in. we włoskiej Fiorentinie, obecnie można go oglądać na boiskach angielskiej Premiership.

Tytułu mistrza Anglii jakoś trudno w tej sytuacji życzyć (Bournemouth zadomowiło się w dolnej części tabeli), za to wierzymy, że Polak jeszcze nie raz zdąży zawstydzić występujących w Premier League napastników!