Po udanych pierwszych dniach pełnych na zmianę deszczu, wiatru i słońca, podczas których udało się rozegrać większość zaplanowanych konkurencji, nadszedł dzień finałowy.

Pogoda znów była kapryśna, ale przynajmniej pozwoliła na rozegranie jeszcze kilku wyścigów Foil. Wyścigi wygrał Maks Żakowski, utrzymując swoją pozycję z pierwszego dnia zawodów pomimo tego, że Błażej Ożóg deptał mu po piętach i poprawił swój wynik by w końcu zająć drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął Ivan Doronin z Rosji.

Wszyscy zawodnicy niecierpliwie czekali na wyniki piątkowej podwójnej eliminacji Freestyle, które ogłoszone zostały dopiero podczas rozdania nagród. Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Lange, która zaprezentowała wysoki poziom trików i stylu, udało jej się tym samym utrzymać pozycję z pierwszej eliminacji, drugie miejsce zajęła Natalia Grabowska. Konkurencję Freestyle w kategorii Open wygrał Felix Posito Martinez, który po raz kolejny udowodnił, że można robić triki na wielkim powerze i przy tym zachować styl.

Drugie miejsce w tej kategorii wywalczył Carlo Jose Martinez, który podczas podwójnej eliminacji pracował bardzo ciężko na tak dobry wynik przechodząc kilka heatów z rzędu. Warto wspomnieć o Maice Dittrichu, który pokazał, że ma naprawdę bardzo duży potencjał i zajmując trzecie miejsce dał znać starszym zawodnikom, że będzie z kim powalczyć na następnych zawodach.

W kategorii TwinTip Racing na podium królowali Dariusz Ziomek i Agnieszka Grzymska. Nie możemy doczekać się kolejnych zawodów by zobaczyć czy ktoś będzie w stanie z nimi wygrać.

Zawodnicy jako nagrody otrzymali wodoodporne zegarki marki Aztorin, sprzęt do kitesurifngu firm North Kiteboading i ION oraz sportową kamerę GoPro. Zawody wspierał Ford Kite Cup, a skrzydeł zawodnikom dodawał Red Bull. Relację live można było obejrzeć dzięki Wind Freaks!

Następny przystanek to będą Mistrzostwa Polski już 12-15 sierpnia, tym razem zobaczymy się w Pucku. Będą to pierwsze zawody kiteboardingowe na nowym spocie i mamy nadzieję, że wszystkim to miejsce przypadnie do gustu a pogoda dopisze tak jak podczas poprzednich edycji!