Sport stanowi ważny element męskiego życia. Jak pokazały nasze badania, liczba bluz z kapturem przewyższa w szafie Polaka liczbę marynarek. Buty sportowe? Jesteśmy w stanie wydać na nie więcej, niż na buty do garnituru. Czas wolny? Maratony, siłownia, basen - liczba zdjęć na Facebooku z różnych imprez sportowych z pewnością przegoniła liczbę zdjęć z teatrów czy opery. Dlatego postanowiliśmy nagrodzić tych, którzy są mistrzami tego stylu. Ale dobrze wiedzą, że nie pasuje on na premierę "Traviaty".

1. Złam zasady

Plebiscyt LOGO
Fot. Albert Zawada

Reguła pierwsza: duże nadruki, logotypy i mocne kolory dozwolone. To, co na co dzień uchodzi za krzykliwe, w siłowni znajduje swoje zastosowanie. Dobrze przygasić je trochę klasyką, np. szarymi dresowymi spodniami czy jednolitą bluzą. Buty? Choćby różne firmy co miesiąc obwieszczały światu, że "rewolucja", że "nowe otwarcie" i "zupełnie nowa technologia", to bądź czujny. Chodzi po prostu o to, żeby były wygodne. Szybkość biegania nie rośnie równomiernie z ceną wydaną na buty.

Stylizacja:

Bluza: Denley.pl, 119,90 zł
Koszulka: 4F, 79,90 zł
Spodnie dresowe: Cropp, 99,99 zł
Buty: Puma, 350 zł
Plecak: Victorinox Vx Touring Backpack, 880 zł

2. Zmiana barw

Sportowe stylizacje
Fot. Albert Zawada

Pierwszy wysyp koszulek piłkarskich był w latach 90., gdy t-shirt z napisem "Ronaldo" (ale ten starszy i grubszy) zaczęli produkować Chińczycy. Każdy chłopak na boisku mógł zademonstrować światu, kto jest jego idolem. Dziś? Z bazarów przeniosły się do salonów dobrych marek albo do fan-storów najlepszych klubów. Zdecydowanie podniosła się ich jakość i wykonanie, zmieniły nazwiska na plecach, bo innych mamy idoli. Ważne: wbrew pozorom koszulki piłkarskie nadają się nie tylko do kibicowania. Przetestuj swoją podczas kolejnego treningu. Będzie pan zadowolony!

Stylizacja:

Koszulka: Adidas, 169 zł
Szorty: Cropp, 59,99 zł
Buty: New Balance, 349,99 zł

3. Pełna koncentracja

Sportowe stylizacje
Fot. Albert Zawada

Najlepsze ubrania do ćwiczeń są superlekkie i uszyte z tkanin, które trzymają wilgoć z daleka od skóry. Chodzi o materiał, który lepiej wchłania pot, przez co czujemy się bardziej komfortowo. W skrócie: zwykła bawełna odpada, bo choć przewiewna, to po kilku kilometrach na bieżni mokra i ciężka. Dół? Według uznania. Obcisłe portki wyglądają bardziej profesjonalnie, ale nie każdy w nich dobrze się czuje na treningu.

Stylizacja:

Koszulka: Helly Hansen, 149 zł
Legginsy: New Balance, 229,99 zł
Buty: Adidas/Eobuwie.pl, 299 zł
Zegarek: Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition, 1990 zł

4. Kolejna runda

Sportowe stylizacje
Fot. Albert Zawada

Idealny zestaw na rower powinien przylegać do ciała. Czyli: legginsy z szortami sprawdzą się świetnie. Powinien też być odporny nawet na silny wiatr. Ta kurtka New Balance z nowoczesnej tkaniny sprosta najtrudniejszym warunkom pogodowym.

Stylizacja:

Kurtka: New Balance, 469,99 zł
T-Shirt: Puma, 119 zł
Szorty z legginsami: Reebok, 229,90 zł
Zegarek: Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition, 1990 zł

5. Krótko i na temat

Sportowe stylizacje
Fot. Albert Zawada

Dobra długość krótkich spodenek to minimum do połowy uda. Na siłowni nieistotne są trendy, ale jednak: jeśli masz bardzo rozbudowane uda, najlepiej będą prezentować się spodenki w ciemnym kolorze. I jeszcze jedno - kieszenie na zamek. Schowasz w nich kluczyk do szafki. To często element ważniejszy niż modna metka.

Stylizacja:

Bluza: Cropp, 129,99 zł
Szorty: New Balance, 249,99 zł

NAJLEPIEJ UBRANI POLACY. KATEGORIA: SPORT

Magazyn LOGO zaprasza do udziału w plebiscycie na najlepiej ubranego Polaka. Co miesiąc prezentować będziemy kandydatów z różnych kategorii. W tym odcinku oceniamy styl sportowy. Kto z nich nosi się najlepiej nie tylko "w robocie", ale i po pracy? Oddaj swój głos na mężczyzn, którzy jednoznacznie kojarzą się ze światem sportu.

Plebiscyt LOGO
Fot. GETTY IMAGES, EAST NEWS, MATEUSZ SKWARCZEK/AG, MATERIAŁY PRASOWE VISTULA, RECMAN, ARCHIWUM PRYWATNE

Oto pierwsza odsłona plebiscytu "Logo". Co miesiąc będziemy prezentować inny styl i nominowanych w danej kategorii.

W kategorii SPORT nominowani są:

1. Robert Lewandowski
2. Łukasz Kubot
3. Adam Nawałka
4. Grzegorz Krychowiak
5. Andrzej Wrona
6. Michał Gronowski

Oddaj swój głos na najlepiej ubranego Polaka na stronie www.najlepiejubranipolacy.pl

W kolejnych miesiącach prezentowane będą kandydatury w kategoriach: outdoor, casual, smart casual, business, formal