Przez posmak staroświeckości oraz ze względu na fakt, że muchę trudniej jest zawiązać niż krawat, nie należy ona do najpopularniejszych elementów garderoby. Wielka szkoda, warto to zmienić!

Kiedy zdecydujesz się na muchę (kiedy, nie jeśli - naprawdę polecamy), pamiętaj, że nie musisz do niej zakładać fraka (choć będą świetnie do siebie pasować). Nie ograniczaj się do formalnych stylizacji. A jeśli nawet, warto je przełamać - załóż na przykład wzorzystą koszulę czy kolorowe buty.

Carolina Herrera

 

Mucha to idealne sposób puszczania "modowego? oka. Noszona w casualowych, a nawet półsportowych stylizacjach - do koszulki polo, krótkich spodenek i marynarki - mucha "mówi?, że jej właściciel zna trendy i kanony, ale jednocześnie swobodnie się nimi bawi, nie pozwalając im się ograniczać. Jednym słowem - ma swój styl.

 

Carolina Herrera

 

Obecnie bez problemu dostać można zarówno te tradycyjne, jak i "gotowe? muchy, których nie trzeba wiązać. Wyłączając okazje bardzo formalne, noszenie tych drugich nie jest już uznawane za faux pas. Noście muchę, jest dużo ciekawsza od krawata!

CIEKAWOSTKI:

Mucha - podobnie jak krawat - to wynalazek XVII-wiecznych Chorwatów, którzy chustą wiązali sobie koszule na wysokości szyi. Ten zwyczaj przejęli Francuzi, a po nich - jak to w modzie często bywało - cały świat. Mucha była kojarzona z niektórymi zawodami jak lekarze lub iluzjoniści. Fajne towarzystwo...

Miało to swoje praktyczne powody. Muchy stały się charakterystyczne dla zawodów, których przedstawiciele muszą być jednocześnie eleganccy i narażeni bywają na pracę w nieprzewidywalnych warunkach. W przypadku np. pediatrów mucha ma tę przewagę nad krawatem, że dziecko nie może jej złapać, pociągnąć, pobrudzić czy zniszczyć. Szkoda, że w polskich gabinetach ze świecą szukać pediatry z muchą...