Jak nie trudno się domyślić, historia czapki bejsbolówki wiąże się z popularnym w Ameryce sportem. To część tradycyjnego uniformu graczy w bejsbol, którą w połowie XIX wieku zaczęli nosić członkowie nowojorskiej drużyny amatorskiej The Brooklyn Excelsiors.

Tekturowy daszek (początkowo sporo krótszy niż współcześnie) został zaprojektowany, aby chronić oczy graczy przed słońcem. Z czasem ta "czapka w stylu nowojorskim? zyskiwała coraz większą popularność. Pojawiało się na niej logo lub maskotka drużyny, materiał barwiono pod kolor strojów.

Początkowo bejsbolówki szyte były w różnych rozmiarach - jak kapelusze, z czasem wprowadzono pasek regulujący rozmiar, wydłużono daszek i usztywniono całość - czapka nabrała współcześnie znanych nam kształtów. Dziś jest elementem uniformu nie tylko sportowców, ale także wielu służb publicznych i wojskowych. Oraz chętnie przez wszystkich wybieranym dodatkiem - czy to ze względów praktycznych, czy sentymentalnych, czy modowych.

Charakterystyczną odmianę bejsbolówki stanowi tzw. trucker cap, zwana też "gimme cap? (od ang. give me) ze względu na to, że stanowi bardzo popularny gadżet promocyjny na różnego rodzaju wiecach i imprezach. Ten typ bejsbolówki do mody przenieśli muzycy i celebryci tacy jak Justin Timberlake, Pharrell Williams czy Ashton Kutcher.

 

Trucker hat

Bejsbolówki zawsze w modzie - zobacz, jaki macie w tym sezonie wybór.

 

A oprócz tego zobacz na Logo24:

Stylowe kapelusze: panama dla pana

Kapelusz z kolekcji Carry, dodatki, moda męska, styl

Fetysz: seks w kasku

Fetysz: seks w kasku

Mało śpisz? Będziesz gruby

Mało śpisz? Będziesz gruby, dieta, ćwiczenia