Do redakcji przyszedł list, czytelnik pyta w nim:

"Kilkukrotnie czytałem w Państwa miesięczniku, że do mokasynów nie należy zakładać skarpet. Ostatnio natknąłem się na jakimś forum na komentarze, że owszem ale tylko do zamszowych natomiast skórzane mokasyny na bosą stopę to nadużycie. Jak to jest naprawdę? Czy możecie Państwo rozwiać moje wątpliwości??

Rozwiewamy: mokasyny to buty z cienkiej skóry na lekkiej skórzanej podeszwie z wypustkami. Stworzone na lato - nosi się je zawsze na gołą stopę. Oczywiście moda to nie kodeks karny, każdy może robić, co chce, ale my zdecydowanie odradzamy noszenie skarpet do mokasynów. Nie tylko wygląda to kiepsko, ale też pozbawia mokasyny ich naturalnych zalet - np cienka podeszwa sprawia, że latem nie będzie nam w stopy gorąco, a lekkość mokasynów powoduje, że stopa wygląda na mniejszą. Założenie skarpet psuje ten efekt.

Istnieje odmiana mokasynów nazywana driving moccasins - to buty wzbogacone o nieco grubszą gumową podeszwę, bardzo wygodne do jazdy samochodem. Jeśli podczas jazdy mamy marznąć i z tego powodu odczuwać dyskomfort, to oczywiście załóżmy skarpetki, ale niech to będą odpowiednio dobrane skarpetki. Najlepiej casualowe, kolorowe, czyli ani nie eleganckie, ani nie sportowe (białe skarpety z logotypem sportowej firmy to w tym przypadku bardzo zły pomysł).

Czytelnik pytał również, jak dbać o wewnętrzną stronę mokasynów: Czy poza wietrzeniem i pozwalaniem na wyschnięcie powinienem wykonywać dodatkowe zabiegi?

Można jeszcze używać specjalnych, pochłaniających zapachy wkładek, i pamiętać, aby w razie konieczności wysuszenia nie stawiać ich blisko źródła ciepła.

 

Zobacz też w Logo24:

Sposób na pachnące buty

Pachnąca Szafa - saszetki ON. Cena: 4,99 zł, pot, buty

Skórzane trampki na każdą okazję

Trampki - wygodne, luźne, na każdą okazję, buty, moda męska, trampki, Vans

Styl: sportowe buty do garnituru

Styl: sportowe buty do garnituru, buty, moda męska, styl