Spinki nosi się jedynie do koszul z podwójnym mankietem, a te pasują wyłącznie do marynarek i garniturów. Zasady dress codu mówią, że koszul z podwójnymi mankietami nie nosimy bez krawata i marynarki.

Spinka do mankietu składa się z dwóch identycznych części, wykonanych w taki sposób, aby można je było wsunąć przez dziurki w mankiecie. Części te połączone są sztywnym mostkiem łańcuszkiem, albo sznurkiem (w przypadku spinek sznurkowych węzełków). Widoczna  część spinki może być płaska albo owalna, złota, srebrna, wysadzana kamieniami, emaliowana, albo z jakąś tematyczną aplikacją (np. piłką nożną, pieskiem, samochodem. kijem do golfa). Aplikacje z mówią najczęściej o pasjach właściciela.

Od kilku sezonów modne jest łączenie białego i żółtego złota i właśnie takie modele wyglądają nowocześnie i elegancko. Spotyka się również spinki wysadzane drogimi kamieniami albo zdobione kolorową emalią.  Ogólna zasada jest taka - im mniej i prościej, tym bardziej elegancko, ale łamanie konwencji jest bardzo modne, więc drobny akcencik w postaci małej spinki nie zepsuje nawet najbardziej szykownego stroju, a świadczyć będzie tylko o poczuciu humoru i dystansie właściciela.

Przy wyborze spinek należy zwrócić uwagę na inną biżuterię (np. zegarek), którą zamierzamy nosić przy tej samej okazji, i postarać się dopasować wszystko kolorystycznie. Jeżeli zależy nam na wprowadzeniu koloru do stonowanego eleganckiego stroju, warto pomyśleć o kolorowych sznurkowych węzełkach i dobrać je pod kolor krawata.

 

Zobacz na Logo24:

Akademia stylu: buty na przyjęcie

Akademia stylu: buty na przyjęcie, buty, akademia stylu, moda męska

Jak wybrać ślubny garnitur

Garnitur ślubny z kolekcji Giacomo Conti, garnitury, moda męska

Ubrania na wakacje w górach

wakacje, góry, Ubrania na wakacje w górach, podróże