Czy to ze względu na wiek, charakter, zajmowane stanowisko czy jakikolwiek inny powód - czasami nie masz ochoty zakładać pomarańczowych spodni, ale chciałbyś nadążać za trendami.

Na szczęście trendy są po to, żeby się nimi inspirować, a nie ślepo je naśladować. Wybieraj z nich tylko to, co ci odpowiada - albo je modyfikuj. Tego lata modne są spodnie (najlepiej chinosy, ale także dżinsy) w wyrazistych, nasyconych barwach: błękity, czerwienie, pomarańcze. Ale nie każdy w czerwonych spodniach będzie się czuł dobrze. Wybierz modne chinosy w nieco bardziej stonowanym, ale nadal wyrazistym kolorze. Świetnym przykładem jest kolor musztardowy - odcień nawiązujący do najmodniejszych kolorów lata, żółtego i pomarańczowego. Spodnie w odcieniu zgaszonej zieleni czy granatowe też świetnie się sprawdzą. Oczywiście wśród trendów na ten sezon są też takie, które same w sobie są "bezpieczne?. Do takich należy np. styl marynarski czy kolor khaki.

Wśród popularnych wzorów jest też drobna krateczka - wybierając taką koszulę, nawet w nieco żywszym kolorze jak błękitny, będziesz modny nie rzucając się przesadnie w oczy. Modne klasyki to w tym sezonie też kardigany i mokasyny. Zawsze, gdy wydaje ci się, że jakiś element twojego stroju jest zbyt odważny, dobrze jest "stonować" go klasycznymi, prostymi elementami, jak biała koszulka polo, czy czarne proste spodnie.

Na zdjęciach znajdziesz nasz mały wybór rzeczy modnych, ale stonowanych.

 

 

Zobacz też na Logo24:

Modne koszulki: forma i treść

Modne koszulki: forma i treść, koszulki, moda męska, On: koszulka Big Star, bawełna. Cena: 39,90 zł, big star

Styl: jak dobrać buty do krótkich spodni

buty, mokasyny, styl, moda męska, spodnie, Styl: jak dobrać buty do krótkich spodni, Jak dobrać buty do krótkich spodni. Stylizacja z pokazu Carlo Pignatelli

Kielman: buty z klasą

W pracowni Jan Kielman i Syn buty są robione tymi samymi metodami już od 129 lat., buty, logo z klasą, Kielman: buty z klasą