"Pan tu nie stał" to łódzka marka odzieżowa, ale również wydawnictwo i blog promujący polskie wzornictwo. Stworzyli je trzej pasjonaci specjalizujący się w produkcji materiałów tradycyjnymi technikami druku: Łukasz Zbieranowski, Maciej Lebiedowicz i Dawid Błażewicz. Czyli studio graficzne Fajne Chłopaki, odpowiedzialne m.in. za przygotowanie w ramach Polskiej Prezydencji 2011 wystawy ?Dizajn dla wolności - wolność w dizajnie. Polskie projektowanie graficzne 1981-2011? w Tokio i Berlinie.

"Pan tu nie stał" to przede wszystkim świetne nadruki w stylu retro (Fajne Chłopaki inspirują się projektowaniem i kulturą w Polsce z lat 1930-1989). T-shirty, bluzy i czapki ze zdjęciem Marii Konopnickiej czy napisami: ?sanatorium?, ?cześć?, ?dziadostwo?, ?mięso/drób/wędliny?, ?ą?, czy ?weź się? to ich flagowe produkty.

Ale "Pan tu nie stał" to także gadżety, dodatki (m.in. do wyposażenia domu - np. oldschoolowe kubki), pocztówki i notatniki. W ich ofercie znajdziecie też np. szalik do, jak piszą, komentowania rzeczywistości: "Można używać w celu kibicowania drużynie przeciwnej lub w wypadku ewidentnej kompromitacji drużyny własnej?.

Szalik z kolekcji Pan tu nie stał. Cena: 39 zł, moda męska

Wszystko starannie zaprojektowane i wykonane z materiałów wyprodukowanych w Łodzi. Wszystkie produkty kupicie na ich stronie, albo w łódzkiej siedzibie marki. A na koniec fajny filmik, pokazujący jak powstają ich koszulki :-)

 

 

Zobacz też na Logo24:

Unikalna polska moda: Pinata Unique

Koszulka z kolekcji Pinata Unique. Cena: 69 zł, koszulki, moda męska, kolekcje, Unikalna polska moda: Pinata Unique

Polska moda: ubrania z (prawie) papieru

Koszula z kolekcji UEG. Cena: 790 zł, koszule męskie, moda męska, kolekcje, Polska moda: ubrania z (prawie) papieru

Fantastyczne spodnie: Madox Design. Polska marka!

Spodnie z kolekcji Madox Design: beżowe bryczesy. Bawełna, żakard. Cena: 280 zł, spodnie, moda męska, kolekcje, Fantastyczne spodnie: Madox Design. Polska marka!